Диверсія на арсеналі поблизу Ічні показала, що ухвалених після попередніх диверсій заходів недостатньо – командувач Сухопутних військ ЗСУ

Зберігання боєприпасів у поглиблених бетонних сховищах аркового типу вбереже від диверсій
Фото: Сергій Попко / Facebook

Будівництво підземних сховищ боєприпасів унеможливить “більшість імовірних способів проведення диверсій“, уважає командувач Сухопутних військ Збройних сил України Сергій Попко.

Україна вжила недостатньо заходів для захисту складів боєприпасів від диверсій. Таку думку у Facebook висловив командувач Сухопутними військами Збройних сил України Сергій Попко.

“Аналіз причин вибухів на арсеналах ЗСУ свідчить про продовження збройної агресії проти України. Ворог не залишає спроб "обезкровити" нашу армію, залишити нас без необхідних для стримування агресії ресурсів, у тому числі боєприпасів. Диверсія на 6-му арсеналі показала, що тих заходів, які були вжиті після попередніх диверсій, недостатньо“, – зазначив Попко.

За його словами, “проблема протидії диверсіям на об'єктах зберігання боєприпасів може бути вирішена шляхом їх розміщення у заглиблених бетонних сховищах аркового типу“. Попко заявив, що це унеможливить “більшість імовірних способів проведення диверсій“.

У ніч на 9 жовтня у районі селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області почали вибухати боєприпаси на території 6-го арсеналу Міністерства оборони України. Станом на 10 жовтня евакуювали 12 500 осіб. Цього самого дня пожежу загасили.

Військова прокуратура Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану) Кримінального кодексу України. У Службі безпеки України однією з версій причин пожежі називали диверсію.

Після інциденту на 6-му арсеналі президент України Петро Порошенко повідомив, що в Україні протягом 34 місяців побудують 136 сховищ боєприпасів. Він також доручив ввести “системи електронного захисту, системи мінімізації людського фактору на всіх без винятку арсеналах у найкоротші терміни“.

Упродовж останніх 15 років в Україні сталося сім великих пожеж на військових арсеналах.