Фесенко: Скоротити фінансування "ДНР" і "ЛНР" Росія може, але взагалі без підтримки вона їх не залишить G

Фесенко: Москва готова домовлятися стосовно Донбасу тільки на своїх умовах
Фото: Valeriy Tertychka / Facebook

Витік інформації про наміри РФ припинити фінансування окупованих територій на сході України міг статися цілеспрямовано, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Володимир Фесенко.

Російська влада може скоротити фінансування окупованих територій Донбасу, однак повністю без підтримки з боку Москви вони не залишаться. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи інформацію про те, що уряд РФ доручив мінфіну припинити надання гуманітарної та фінансової підтримки "ДНР" і "ЛНР" із 2018 року.

"Я дуже обережно ставлюся до таких витоків інформації. Не відкидаю, що ці витоки сталися цілеспрямовано. Наприклад, ми вже неодноразово чули, що Москва планує змінити ватажків бойовиків "ДНР" і "ЛНР", але вони залишаються. Мені здається, такими витоками даних нас намагаються якось заспокоїти і дезінформувати. Нібито Росія хоче піти з Донбасу. Але фактично все залишається, як і раніше. За моїми оцінками, ніхто нікуди не йтиме як мінімум до 2019 року. Москва готова домовлятися стосовно Донбасу тільки на своїх умовах. Тому я би не перебільшував значущості інформації, що з'явилася. Скоротити фінансування "ДНР" і "ЛНР" Росія може, але взагалі без підтримки вона їх не залишить", – зазначив Фесенко.

За його словами, РФ хоче перевести окуповані території на сході України на "режим самозабезпечення".

"На найближчі роки Москва взяла курс на політичне заморожування ситуації на Донбасі. Ідеться про політичний розкол на сході України. РФ хоче перевести так звані республіки на режим самозабезпечення. Саме для цього там і провели "націоналізацію" українських підприємств. А фінансування з російського бюджету будуть скорочувати. Звичайно, "ДНР" і "ЛНР" не може повністю забезпечити себе. Особливо це стосується Луганська. Однак Москва піде на скорочення їхньої підтримки. Наприклад, гуманітарки будуть менше передавати. Якусь її частину все одно розкрадають. А збережуть вливання на військові витрати, пенсії та зарплати "держапарату", – підкреслив політолог.

На його думку, якщо Москва дійсно відмовиться від фінансування "ДНР" і "ЛНР", у росіян це не викличе обурення.

"Для простих росіян значимість Донбасу непорівнянна зі значимістю Криму. Абсолютна більшість росіян байдуже ставиться до Донбасу. Це підтверджують і опитування. Тому емоційного складника тут немає. Цього разу мова більше йде про якусь демонстрацію сили, захист "русского мира" тощо. Ідею війни за братчиків на Донбасі у РФ підтримує явна меншість із націоналістичними поглядами. Потрібно розуміти, що ми говоримо про гроші. І дуже багато росіян виступає проти витрати бюджетних коштів на Донбас чи інші країни: мовляв, краще ми ці гроші витратимо на себе, нам самим не вистачає. Такі настрої там превалюють, тому масового обурення у разі скорочення витрат на Донбас у РФ не буде", – резюмував Фесенко.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак у вересні 2017 року заявив, що Російська Федерація припиняє фінансування окупованих територій Донбасу.