Пономарьов: Інтерес Путіна із самого початку був і залишається не в тому, щоб зберегти "ДНР/ЛНР", його завдання – "продати" цю територію якнайдорожче
Донбас як територія не потрібен президенту РФ Володимиру Путіну і призначений під здавання, насамперед – для розміну на визнання анексії Криму, заявив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.
Інтерес російського президента Володимира Путіна полягає в тому, щоб "продати" Донбас якнайдорожче, заявив колишній депутат російської Держдуми Ілля Пономарьов в інтерв'ю виданню "ОстроВ".
"Я вважаю, що інтерес Путіна із самого початку був і залишається не в тому, щоб зберегти "ДНР/ЛНР" у тому чи іншому вигляді – хоч як частину Росії чи як окреме "Придністров'я". Його завдання – "продати" цю територію якнайдорожче. Донбас як територія не потрібен Росії і призначений під здавання. Насамперед – для розміну на визнання анексії Криму. Конфлікт на сході України від самого початку було затіяно лише для цього. Питання – в умовах. Адже просто так віддати цю територію Путін не хоче й не може. Йому потрібна можливість сказати по ТБ: мовляв, ми перемогли, виконали завдання", – переконаний Пономарьов.
За його словами, заява Путіна про миротворчу місію ООН на Донбасі пролунала саме зараз тому, що завдяки спецпредставникові Державного департаменту США в Україні Курту Волкеру наполегливість українського президента Петра Порошенка щодо введення миротворців на Донбас дійшла до Кремля.
"За два тижні Кремль відповів на таку пропозицію у вигляді заяви Путіна. Зрозуміло, що цих миротворців може бути різними способами зорганізовано. Для Києва ідеальна ситуація, коли миротворці стоять уздовж державного українсько-російського кордону, а для Росії – уздовж лінії розмежування", – зазначив екс-депутат.
Він нагадав, що між цими підходами є проміжний варіант розміщення миротворчого контингенту, коли вся окупована територія буде під контролем миротворчих сил.
"І це демілітаризована зона, у якій поліцейські функції виконує міжнародний миротворчий контингент. Такий сценарій є оптимальним, але він потребує грошей. Для цього необхідна достатня кількість миротворців – кілька десятків тисяч осіб. Але питання в тому, хто буде готовий за це заплатити і надіслати своїх солдатів для участі в цій місії. На мій погляд, думаю, Канада може взяти участь, іще кілька країн – але перелік їх не настільки великий, як хотілося б", – додав Пономарьов.
5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН пішла б на користь урегулюванню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщували на лінії зіткнення сторін і "на жодних інших територіях".
Представник Києва у тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко відкинула цю ідею, пояснивши, що лінія розмежування не є українською кордоном, тому там не може бути миротворчих сил.
Того ж дня Росія подала відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров уважає, що миротворчу місію ООН потрібно погоджувати з усіма сторонами конфлікту на Донбасі, зокрема і з "ДНР" і "ЛНР".
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Київ не сприймає переговорів із бойовиками "ДНР" і "ЛНР" про введення миротворчої місії.
20 вересня президент України Петро Порошенко презентує своє бачення миротворчої місії на Донбасі під час сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.