Фонд Ріната Ахметова відкриває новий сезон проєкту "Реабілітація поранених дітей"
За даними ООН, із початку збройного конфлікту на Донбасі загинуло 147 дітей. 363 дитини дістали поранення різного ступеня тяжкості. Фонд Ріната Ахметова – єдина організація, яка системно і масштабно допомагає маленьким українцям, які дістали поранення.
Четвертий сезон проєкту "Реабілітація поранених дітей" Фонду Ріната Ахметова відкривається 2 липня. Про це розповіла директорка з розвитку проєктів фонду Тетяна Кухоцька, повідомляє сайт організації.
За її словами, проєкт розпочав роботу в березні 2016 року і досі залишається актуальним. Це підтверджують дані ООН, згідно з якими щодня понад 200 тисяч дітей на сході України ризикує дістати поранення або й загинути дорогою до школи і під час ігор на вулиці.
"Факти поранень фіксують і зараз. Це великий біль нашої країни. Пораненим дітям потрібно системно допомагати. Багатьом із них курс реабілітації необхідно проходити кілька разів. На сьогодні Фонд Ріната Ахметова – єдина організація, яка методично й масштабно допомагає дітям, які дістали тяжкі поранення на Донбасі. Завдяки проєкту "Реабілітація поранених дітей" тяжкопоранені хлопці та дівчата можуть пройти реабілітацію в найкращих санаторіях України, відпочити й відновитися фізично та психологічно. Більшості потрібна повторна реабілітація, і фонд допомагає її пройти. У деяких цей процес триває кілька років, для багатьох із них відновлення після травм – це історія на все життя", – сказала Кухоцька.
Із 2016 року, коли розпочав роботу проєкт Фонду Ріната Ахметова "Реабілітація поранених дітей", проведено приблизно 110 лікувальних курсів. Цього року 28 дітей пройдуть тритижневий курс реабілітації в санаторії "Жовтень" під Києвом.
Це один із провідних реабілітаційних центрів України, який надає широкий спектр медичних послуг пацієнтам із різними захворюваннями. Тут розташовані клінічні бази провідних наукових медичних і навчальних установ країни. Також у санаторії працює відділення фізичної реабілітації.
Кожна історія пораненої дитини – велика трагедія. Маша Демченко з Маріуполя потрапила під обстріл у січні 2015-го, коли їй було лише три рочки. Тоді осколки роздробили дівчинці руку, розірвали сухожилля. Щоб відновити рухливість, Маша пройшла кілька курсів реабілітації. Результати говорять самі за себе: цього року дівчинка побувала на звітному заході фонду, де продемонструвала свої навички ушу.
Цього року, крім лікування і реабілітації, на учасників проєкту чекає кілька чудових новинок. Наприклад, мотиваційні зустрічі та майстер-класи з амбасадорами фонду – відомими українцями, які досягли успіху у своїх професіях. Вони допоможуть дітям повірити у свої сили та розкрити таланти.