Гармаш: Сподіваюся, Трампу пояснять, що референдуми, як пропонує Путін щодо Донбасу, неприйнятні не тільки для України, а для світу загалом
Якщо президент РФ Володимир Путін дійсно запропонував американському лідерові Дональду Трампу провести референдум про статус зайнятих сепаратистами територій Донбасу, Києву вже зараз треба заявити, що окупанти не мають права проводити жодних голосувань. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав донецький журналіст Сергій Гармаш.
Навіть якщо президент РФ Володимир Путін дійсно запропонував американському лідерові Дональду Трампу провести референдум про статус зайнятих сепаратистами територій Донбасу, Конгрес США не дасть главі Білого дому схвалити таку ініціативу. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив донецький журналіст Сергій Гармаш.
"Ми бачимо послідовність російської політики, оскільки такий референдум може знадобитися їм тільки для того, щоб змусити Україну виконувати Мінські угоди в інтерпретації РФ. Путіну не потрібен референдум, на якому можуть проголосувати за самостійні "ДНР" і "ЛНР" або їх приєднання до Росії. Йому це невигідно, оскільки буде зайве фінансове навантаження. До того ж, він утратить важіль тиску на Україну. Якщо люди проголосують за повернення в Україну у вигляді суб'єкта федерації, це дасть можливість Путіну тиснути на Київ. А з огляду на те, хто організовує цей референдум, зрозуміло, що вони саме так і проголосують. Київ, зрозуміло, результатів такого голосування не прийме. Тоді Путін зможе говорити: мовляв, дивіться, Україна не хоче миру і не збирається виконувати "Мінськ". Тому для нас це небезпечний сценарій. Отже, уже зараз треба заявити, що окупанти не можуть проводити жодні референдуми", – зазначив журналіст.
За його словами, пропозиція Путіна дискредитує американського президента.
"Сама ініціатива проведення такого референдуму – незаконна. Навіть більше, вона дискредитує Трампа. Ситуація така, ніби пацани десь там сіли і поділили світ, ігноруючи всі міжнародні норми й законодавство. Інформації Bloomberg про те, що Путін зробив таку пропозицію Трампу, я думаю, можна довіряти. Адже такий референдум – гарний технологічний хід. Він повністю вписується в послідовну політику Росії. Для Трампа пропозиція Путіна провести референдум щодо Донбасу, може, і прийнятна. Але не забувайте, що є Конгрес США. А ця ініціатива Путіна – не що інше, як незаконна авантюра. Сподіваюся, Трампу пояснять, що такі референдуми неприйнятні не тільки для України, а для світу загалом", – резюмував Гармаш.
16 липня 2018 року в Гельсінкі відбулася зустріч президента РФ Володимира Путіна і глави Білого дому Дональда Трампа. Після неї Путін заявив, що в нього й у президента США є деякі нові ідеї про способи врегулювання конфлікту в Україні.
За інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", Київ попросив офіційних пояснень у Вашингтона щодо нібито обговорення на американсько-російській зустрічі пропозицій стосовно врегулювання ситуації на Донбасі.
19 липня агентство Bloomberg повідомило, що на зустрічі Путін запропонував Трампу обміркувати ідею проведення референдуму начебто з метою покласти край воєнному конфлікту на сході України.
Заступник голови постійної делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи, нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський уважає, що Росія намагається використати ідею референдуму, щоб змінити свій статус на світовій арені.
Російське поінформоване джерело повідомило "Интерфаксу", що ініціатива проведення референдуму на Донбасі не безпідставна, але не передбачає кримського сценарію.
Сепаратисти у травні 2014 року провели "референдуми" в окремих районах Донецької і Луганської областей, оголосивши про незалежність від України. США і Євросоюз не визнали їх результатів.