Грищенко про "вибори" в ОРДЛО: Росія демонструє, що думка міжнародної спільноти їй не цікава G

Грищенко: З огляду на те, що мінський і нормандський формати відчутних результатів не дають, до виборів ситуація на сході країни навряд чи зміниться
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Санкції Заходу не змусять Росію змінити її зовнішню політику. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив екс-глава Міністерства закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Вибори", що відбулися на окупованих територіях Донбасу, свідчать про те, що Росія не зважає на думку міжнародної спільноти, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-глава Міністерства закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Росія демонструє, що думка міжнародної спільноти їй не цікава. Вона виходить зі своїх міркувань, які зводяться до одного: мовляв, ми велика країна, тому нам дозволено робити те, що інші собі дозволити не можуть. У контексті святкування 100-річчя закінчення Першої світової війни виникає запитання – чи не повертаємося ми в епоху, коли войовничий шовінізм загрожує світовому устрою. Потрібно розуміти, що ультрапатріотизм часто сигналізує про початок серйозного конфлікту. На нього "ведуться" не тільки еліти, а й широкі народні маси, а в підсумку на його місце приходить розчарування і критика влади", – підкреслив співрозмовник.

Він вважає, що до виборів в Україні ситуація на Донбасі істотних змін не зазнає.

"Не варто розраховувати, що санкції змусять Росію змінити її зовнішню політику. Я думаю, найсприятливіший момент для зміни поведінки РФ настане після виборів в Україні. Якщо на чолі нашої держави буде будь-яке нове обличчя, то з'явиться хоча б формальний привід як мінімум для зміни стилю поведінки. А до цього моменту Москва буде наполягати, що українська сторона має вести переговори з квазіформуваннями на Донбасі. З огляду на те, що мінський і нормандський формати відчутних результатів не дають, до виборів ситуація на сході країни навряд чи зміниться", – резюмував Грищенко.

11 листопада на підконтрольних бойовикам територіях Донецької та Луганської областей відбулися "вибори депутатів народних рад і глав республік". Президент України Петро Порошенко назвав ці "вибори" фейковими і закликав жителів окупованих територій не брати в них участі. У прокуратурі Донецької області нагадали, що причетним до організації виборів на Донбасі загрожує довічне позбавлення волі.

"Вибори" в ОРДЛО розкритикували Євросоюз і США. Представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що вони порушують міжнародне право і підривають зобов'язання, узяті в межах Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі. Посольство США в Україні зазначило, що зиск від "бутафорських виборів" в ОРДЛО матимуть тільки прибічники Росії на сході України.

За даними СБУ, жителів окупованих територій заманювали на "вибори" дешевими продуктами – їх продавали біля "виборчих дільниць".

За попередніми даними, опублікованими бойовиками, у перегонах лідирували чинні ватажки "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилін і Леонід Пасічник – обидва набрали понад 60% голосів, явка виборців нібито становила приблизно 80%.

12 листопада перший заступник голови комітету Ради Федерації Росії з міжнародних справ Володимир Джабар заявив, що українська влада має розпочати переговори із "законно обраною владою Донецька і Луганська".