Хуг: За наявності політичної волі ситуацію з безпекою на Донбасі можна було б стабілізувати. Але поки що цієї волі немає

Хуг: СММ ОБСЄ вдалося хоча б частково зменшити страждання цивільного населення
Фото: ЕРА

Накази про припинення вогню на Донбасі виконують, уважає заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг. За його словами, конфлікт на сході України можна припинити швидко.

Конфлікт на Донбасі можна було б припинити за наявності політичної волі, заявив в інтерв'ю виданню "Коммерсантъ", опублікованому 26 вересня, заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг.

За його словами, СММ ОБСЄ "вдалося хоча б частково зменшити страждання цивільного населення завдяки посередництву між сторонами".

"Було відновлено частину інфраструктури, було успішно доправлено гуманітарні вантажі, вдалося здійснити обмін загиблими й пораненими, знайти частину зниклих безвісти людей", – розповів Хуг.

Він додав, що СММ ОБСЄ щодня допомагає цивільному населенню з обох боків лінії зіткнення.

"Цей конфлікт можна припинити дуже швидко. Ми неодноразово ставали свідками того, як після оголошення сторонами чергової прихильності до припинення вогню кількість порушень протягом короткого періоду часу різко знижувалася. Тобто якщо надходив наказ припинити вогонь, його виконували. Це означає, що за наявності політичної волі ситуацію з безпекою в регіоні можна було б стабілізувати. Але поки що цієї волі немає", – продовжив Хуг.

Хуг обійняв свою посаду в березні 2014 року. 31 жовтня 2018 року він припинить роботу у СММ ОБСЄ в Україні. У липні 2018 року заступник голови СММ заявляв, що йому важко оцінити ефективність роботи спостерігачів.

За словами Хуга, станом на липень СММ ОБСЄ на 50% була представлена країнами – членами Євросоюзу. Найбільший контингент у ній – американський – 60 осіб. До складу місії входить 37 росіян.

Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією та проросійськими бойовиками почався у квітні 2014 року.