Хуг зустрівся з ватажком бойовиків "ЛНР" Плотницьким
Заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг обговорив із ватажком "ЛНР" Ігорем Плотницьким безпеку членів патруля місії і можливість доступу до неконтрольованої ділянки кордону з Російською Федерацією.
Сьогодні перший заступник голови спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Александр Хуг в окупованому Луганську зустрівся з ватажком бойовиків "ЛНР" Ігорем Плотницьким. Про це йдеться в повідомленні СММ на сторінці у Facebook.
"Вони обговорили кілька питань стосовно перешкоджання виконанню місією свого мандата, а також спостереження СММ щодо дотримання сторонами Мінських домовленостей. Александр Хуг підкреслив, що СММ вітає цей і будь-який інший діалог з усіма, хто бажає взяти в ньому участь на добровільній основі", – ідеться в повідомленні.
Сторони обговорили питання безпеки членів патруля місії і стан дерев'яних конструкцій над зруйнованою частиною мосту в Станиці Луганській, "який погіршується з кожним днем".
"Хуг підкреслив, що задля об'єктивного та неупередженого моніторингу ситуації необхідно забезпечити, щоб місія могла вільно пересуватися і розширити свою присутність, зокрема, на лінії зіткнення і на неконтрольованій ділянці кордону з Російською Федерацією", – повідомили в СММ.
На сайті "глави ЛНР" ідеться, що Плотницький під час зустрічі заявив, що моніторингова місія ОБСЄ не всі питання висвітлює правдиво.
"На жаль, коли наші представники виступають у Європі, ми з подивом для себе дізналися, що країни, які скерували до нас місію ОБСЄ, досі впевнені, що порушниками тиші є Луганська і Донецька народні республіки. Хоча кому, як не вам, людині, яка неодноразово була під обстрілом Збройних сил України, знати, що стороною, яка порушує Мінські домовленості, є саме Україна?" – заявив Плотницький.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією у всіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.
Україна наполягає на доступі членів СММ ОБСЄ до непідконтрольної ділянки кордону з Росією.