Якщо обмін за принципом "усіх на всіх" відбудеться, то в полоні бойовиків залишиться ще половина українців

Російська сторона погодилася на обмін тільки 74 українських полонених, хоча, за даними Києва, у полоні бойовиків перебуває 157 українських заручників, підкреслює громадський активіст Дмитро Снєгирьов.

15 листопада президент РФ Путін мав телефонну розмову з ватажками самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" Захарченком і Плотницьким. Сторони обговорили ініціативу Віктора Медведчука щодо обміну полоненими.

"Керівники "ДНР" і "ЛНР" ініціативу підтримали, зазначивши, що ще належить додатково опрацювати це питання із представниками української сторони", – повідомила російська сторона.

Нагадаю, під час зустрічі з Путіним Медведчук повідомив, що Україна готова звільнити 306 осіб і розраховує на звільнення 74 українських бранців.

Варто зазначити, що свого часу радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт називав інші цифри щодо обміну полоненими. 6 вересня на переговорах тристоронньої контактної групи було озвучено пропозицію обміняти 309 бойовиків так званих "Л/ДНР" на 87 українських полонених.

"Ми вийшли вже до конкретної точки, коли почали обговорювати форму звільнення. З боку ОРДЛО підтверджують 87 наших заручників, яких незаконно утримують у Донецьку й Луганську. Ми готові розглядати звільнення за формулою 87 на 309", – заявив Тандіт.

Фактом телефонної розмови Путіна з ватажками бойовиків так званих "Л/ДНР" Москва показала своє начебто прагнення до мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Утім, Кремль чітко продемонстрував, що має реальні важелі впливу на ватажків бандугруповань на Донбасі.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков на зустрічі з журналістами заявив, що в Кремль має вплив на ватажків самопроголошених "республік", тому вони й погодилися на обмін полоненими.

“Республіки” живуть самостійним життям, але Путін ніколи не приховував, що має можливість звертатися із закликами та чинити певний вплив", – зауважив Пєсков.

Політичне керівництво РФ наочно продемонструвало, що питання обміну полоненими вирішують буквально за п’ять хвилин. Адже це питання насправді було заблоковано Москвою. Однак обмін буде, якщо Київ погодиться на умови Кремля.

За словами Пєскова, Україні і "Л/ДНР" ще належить узгодити всі деталі щодо майбутнього обміну полоненими, оскільки ситуація непроста.

Непростота ситуації, на думку Пєскова, полягає в тому що українська сторона не погоджується на обмін осіб, які мають статус особливо тяжких злочинів, що за законами України не підлягають амністії. "Вони підводять під цю категорію найрізноманітніших осіб. Тому тут дуже багато проблем", — пояснив Пєсков.

Показово, що представник "ЛНР" у гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську Ольга Кобцева миттєво відреагувала на заяву Пєскова, повідомивши, що списків осіб, які підлягають обміну, остаточно не узгоджено.

За словами Кобцевої, українська сторона "не підтвердила своєї готовності до обміну".

Зверну увагу на одну важливу деталь – кількість українських полонених. Якщо подивитися на кількість полонених, на обмін яких Росія погодилася, – це 74 людини. Насправді це лише половина з тих, які перебувають у полоні бойовиків так званих "Л/ДНР". За даними української сторони, у "Л/ДНР" перебуває 157 українських заручників.

Представник України в мінських переговорах Ірина Геращенко повідомила, що кількість українців, які перебувають у полоні у бойовиків на окупованому Донбасі, зросла до 157 осіб.

Якщо обмін за принципом "усіх на всіх" відбудеться, то в полоні бойовиків залишиться ще половина українців. І немає гарантій, що ця кількість не буде зростати. Вочевидь, що бойовики за вказівкою Москви штучно збільшили протягом останнього місяця кількість полонених. Кремль постійно гратиме на цьому питанні. Це їхній козир, і вони ніколи не відмовляться від такої форми тиску.

Водночас Москва ще раз продемонструвала, що Україна – не суб’єкт переговорів. Путін розмовляв про обмін полоненими не з Україною, а зі своїм кумом – Медведчуком. Цим самим Путін посилив роль Медведчука.

Источник: "ГОРДОН"