Ірина Геращенко: Світ має знати не лише про туристів Петрова і Боширова. В українських в'язницях сидять їхні одноклубники
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що потрібно зробити відомими у світі не тільки підозрюваних у підготовці отруєння в Солсбері росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова, а й захоплених в Україні громадян РФ.
Останні чотири роки дедалі більше чоловіків із РФ віком від 25-ти до 50 років захоплюються туризмом, яким вони займаються переважно в чоловічій компанії. Про це у Facebook 15 вересня написала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, коментуючи розповідь підозрюваних в отруєнні колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля Олександра Петрова та Руслана Боширова.
"Російські туристи часто губляться. Лякливі. Суворих русских парнєй може ввести у ступор сніг, дощ і навіть мокрі ноги. Слякоть там усяка – то страшне, зразу забувають про всі екскурсії і мчать у свій скромний номер з общім ліжком відігрітися", – розповіла вона.
Геращенко зазначила, що найбільш відомими всьому світу туристами стали Петров і Боширов, які подорожували в Солсбері у протилежний від знаменитого собору бік. Однак багато росіян "заблукали" і на українському Донбасі.
"Географічно-топонімічний кретинізм – особлива риса "широкой русской души". В українських тюрмах сидить більше 30 одноклубників Боширова і Петрова по хобі, теж туристів, які трохи потірялись в Україні. У своїх листах до [президента Росії Володимира] Путіна вони описують свої пригоди у виразах, достойних інтерв'ю рашатудей. Хтось просто катався на танку, хто просто приїхав подивитися Ростов, а там махнув із другом і на знамениту донецьку оперу глянути, але в Луганську намочив ноги і, поки купував нові кросівки, був захоплений хунтою, хтось прєдпрініматєль срєднєй руки і приїхав у Дебальцеве продати пару матрьошок", – перелічила вона.
Нардеп підкреслила, що російські туристи з українських в'язниць давно хочуть потрапити додому.
"Мені здається, що світ має знати не лише про туристів Петрова і Боширова. Це ж несправедливо, правда? І думаю, варто розіслати копії листів російських потіряшок до Путіна (які ніяк щось не прочитають в адміністрації президента РФ, МЗС РФ і в офісі [російського омбудсмена Тетяни] Москалькової) в різні світові видання? Може, з їх сторінок російська влада прочитає крик душі й інших заблудших туристів", – підсумувала Геращенко.
У липні Геращенко озвучила список із 36 росіян, яких Київ готовий обміняти на утримуваних у РФ громадян України.
Станом на вечір 16 серпня 22 громадянина Росії, які перебувають у місцях позбавлення волі в Україні, написали заяви на ім'я Путіна з проханням повернути їх на територію РФ, обмінявши на одного з українських політв'язнів.
5 вересня у прокуратурі Британії назвали імена підозрюваних у нападі на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, це росіяни Петров і Боширов. 12 вересня Путін заявив, що обидва підозрювані в отруєнні Скрипаля і його дочки – цивільні особи. Глава Кремля додав, що ці люди "самі з'являться і про себе розкажуть".
У розмові з головним редактором Russia Today Маргаритою Симоньян, оприлюдненій 13 вересня, Петров і Боширов сказали, що прибули в Солсбері на екскурсію і що Олександр Петров і Руслан Боширов – їхні справжні імена, і вони не працюють на Головне розвідуправління Генштабу РФ. Також вони заявили, що отруйних речовин у них із собою під час поїздки до Великобританії не було.