Ірина Геращенко: За останній рік у моніторинговій місії ОБСЄ вдвічі зросла кількість росіян, у кілька разів – сербів, білорусів
Дуже часто у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ є представники країн, які "мають особливі сентименти до Москви", заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
За останній рік у спеціальній моніторинговій місії (СММ) ОБСЄ на Донбасі вдвічі зросла кількість росіян, у кілька разів – сербів, білорусів, сказала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в інтерв'ю ТСН.
"Дуже часто в місії є представники тих країн, які мають особливі сентименти до Москви, і іноді вони не помічають очевидних обстрілів. За останній рік, до речі, у СММ ОБСЄ вдвічі зросла присутність росіян, у кілька разів зросла присутність сербів, білорусів. Ми хочемо сказати, що дуже важливо, щоб усі, хто працює в СММ ОБСЄ, були неупередженими і беззастережно ставилися до виконання своїх обов'язків", – зазначила вона.
Геращенко додала, що у миротворчій місії ООН не має бути росіян.
"Інші країни не є агресорами відносно України. Вони шанують нашу територіальну цілісність і суверенітет. Інші країни можуть мати сентименти до Росії, таке буває, але вони не є агресорами. Тому з нашого боку ми дійсно не маємо жодних підстав підозрювати представників цих дружніх країн у чомусь некоректному. Але росіян там бути не може", – заявила перший віце-спікер.
Збройний конфлікт на сході України триває з квітня 2014 року. Бойові дії ведуть між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.