Ізраїльські лікарі видалили пухлину звільненому з полону моряку Гриценку
Денису Гриценку, який командував переходом українських кораблів через Керченську протоку в листопаді 2018 року, знадобилася операція з видалення новоутворення в нирці, що розвивалося протягом останніх 10 місяців, коли він перебував у російському полоні. Як повідомили ізраїльські лікарі Аві Бері і Роман Голдьман, ще кілька місяців полону могли стати для моряка смертельними.
Лікарі державної клініки Ізраїлю "Іхілов" видалили пухлину звільненому з російського полону моряку Денису Гриценку, повідомляє ізраїльський "9 канал".
Лікарі Аві Бері і Роман Голдьман приїхали у Київ і разом з українськими медиками 16 вересня на базі лікарні "Феофанія" провели малоінвазивну операцію з видалення новоутворення в нирці Гриценка, зберігши йому орган.
Ізраїльські медики розповіли, що пухлина розвивалася приблизно протягом 10 місяців, коли моряк був у полоні. Звільнення Гриценка врятувало йому життя, бо ще кілька місяців полону могли стати для нього смертельними, вважають лікарі.
Новоутворення в нирці Гриценка, який командував переходом українських кораблів через Керченську протоку під час захоплення в листопаді 2018 року, виявили українські лікарі вже після його звільнення, йдеться в матеріалі.
За запитом Офісу президента ізраїльські медики провели з українськими колегами заочний консиліум, за підсумками якого було рекомендовано зробити Гриценку операцію з видалення пухлини.
Коли стало відомо, що в Україні в таких випадках видаляють весь орган, а не тільки новоутворення, ізраїльських лікарів запросили в Київ.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Всім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ.
У квітні 2019 року Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов'язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.
25 травня трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Строк виконання рішення закінчився 25 червня.
7 вересня між Україною і РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35". Серед тих, хто повернувся на батьківщину, – захоплені Росією після інциденту біля Керченської протоки 24 українські моряки. Адвокат Микола Полозов повідомляв, що моряків відпустили під поручительство української омбудсменки Людмили Денісової.
12 вересня на першій після звільнення пресконференції Гриценко заявив, що готовий повторити перехід, і зазначив, що всі 24 звільнені моряки мають намір продовжити службу в лавах Збройних сил України.