Єльченко: Росія використовує Азовське море як додатковий канал для забезпечення своїх сил на Донбасі зброєю
В Азовському регіоні залишається загроза повномасштабного військового протистояння між Україною та Росією, зазначив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.
Росія забезпечує бойовиків на Донбасі зброєю, зокрема через Азовське море. Про це постійний представник України в ООН Володимир Єльченко заявив 30 жовтня на засіданні Ради Безпеки, присвяченому ситуації на Донбасі, повідомляє "Укрінформ".
"Росія використовує Азовське море як додатковий канал для забезпечення своїх сил на Донбасі зброєю з окупованої території Криму", – сказав український дипломат.
За його словами, повномасштабне військове протистояння в регіоні досі можливе.
"Загроза морського нападу з азовського напрямку у випадку великомасштабного військового протистояння залишається джерелом дестабілізації безпеки в Донецькій області", – зазначив Єльченко.
Він також звернув увагу на дії Росії, яка зупиняє судна, що йдуть в українські порти Азовського моря, але водночас не чіпає суден, які прямують у російські порти.
У квітні російські прикордонники почали зупиняти судна в Азовському морі. Протягом шести місяців РФ затримала понад 200 іноземних суден, які прямували в українські порти, заявив виданню "ГОРДОН" прес-секретар Держприкордонслужби України Олег Слободян.
У вересні Рада національної безпеки та оборони України затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів України у південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів. У Держприкордонслужбі України повідомили, що приблизно 270 спецпризначенців відправлять на службу в підрозділи на Азовському і Чорному морях. До кінця 2018 року в Азовському морі планують створення бази ВМС, щоб протистояти агресивним діям РФ у цьому регіоні, заявляли в українському Кабміні.
За даними Державної прикордонної служби України на кінець жовтня, РФ уже зібрала угруповання з більше ніж 120 кораблів і катерів у Азовському морі.
Європейський парламент 25 жовтня ухвалив резолюцію, у якій висловив стурбованість порушенням Росією міжнародного права в Азовському морі. У документі засуджено надмірну активність РФ із перевірки комерційних суден в акваторії Азова, як українських, так і третіх країн, зокрема тих, які йдуть під прапорами держав ЄС.