Єрмак: Україна вимагає від РФ дати доступ Червоному Хресту до осіб, полонених на території ОРДЛО
Німеччина і Франція підтримують надання доступу представникам Червоного Хреста до осіб, яких незаконно утримують на не підконтрольній Києву території Донбасу, заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
Під час зустрічі політичних радників лідерів держав – учасниць нормандського формату Україна поставила перед Росією питання доступу представників Червоного Хреста до осіб, яких незаконно утримують на не підконтрольній Києву території Донбасу. Про це 10 липня на зустрічі з журналістами заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, повідомляє "Укрінформ".
"Ми отримали всі необхідні гарантії та підтвердження з точки зору Німеччини та Франції, і поставили досить жорстко це питання перед Росією, бо вони багато разів декларували свободу доступу до осіб, які незаконно перебувають на непідконтрольній території, представників Червоного Хреста", – підкреслив Єрмак.
За його словами, доступ Червоного Хреста необхідний для того, щоб дістати підтвердження інформації про перебування в ОРДЛО тієї чи іншої людини і згодом забрати її звідти.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).
9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший протягом трьох років саміт лідерів "Нормандської четвірки". Планували, що наступний саміт відбудеться в березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.
Востаннє обмін утримуваними особами з бойовиками "ЛНР" і "ДНР" відбувся 16 квітня 2020 року. Бойовики звільнили 20 людей, українська влада передала їм 14.