Європейські лідери зрозуміли, що Росія загрожує не тільки Україні, але і їм самим – політолог Яхно
РФ не готова до демілітаризації Донбасу, тому знімати з неї санкції, навіть частково, буде неправильно, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Олеся Яхно.
Ініціатива глави німецького МЗС Зігмара Габріеля "крок за кроком" скасовувати санкції проти РФ після поступового виконання Мінських угод пов'язана зі стартом виборчої кампанії в Німеччині, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Олеся Яхно.
"Мені здається, думка німецького міністра не має належної підтримки в Європі. Найімовірніше, його заява пов'язана з майбутніми виборами в Німеччині. Виборча кампанія там уже де-факто стартувала. Усі чудово розуміють, що претензії до Росії полягають насамперед у питаннях безпеки. На сьогодні не виконуються навіть перші пункти Мінських домовленостей щодо припинення вогню. РФ не готова до демілітаризації регіону. Тому знімати з неї санкції, навіть частково, це неправильно", – зазначила Яхно.
За її словами, російська агресія проти України не є єдиною причиною збереження санкцій Заходу проти РФ.
"Європейські лідери зрозуміли, що Росія загрожує не тільки Україні, але і їм самим. Усвідомлення цього факту прийшло до них після того, як Москва почала втручатися у виборчі процеси в європейських країнах і США. Для РФ зміна політичних еліт у Європі – питання життя і смерті. Кремль намагається зламати консолідовану позицію Заходу. Але політики, яких підтримувала Росія у тій же Франції чи Нідерландах, домогтися успіху на виборах у своїх країнах не зуміли. Захід усе розуміє, тому антиросійські санкції зберігаються не тільки через ситуацію в Україні. Наприклад, найбільш жорсткі обмеження з боку США були введені через втручання Росії у виборчий процес у Сполучених Штатах", – зазначила політолог.
Вона наголосила, що поступове скасування санкцій, найімовірніше, не змусить Москву піти на врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.
"Зараз європейці практично в один голос говорять, що передусім на Донбасі повинні бути припинені бойові дії. Хоча раніше вони вагалися, розмірковуючи про послідовність виконання пунктів "Мінська". На сьогодні є низка об'єктивних чинників, які не дозволяють реалізувати пропозицію німецького міністра. Ідеться про майбутні російсько-білоруські військові навчання, про майбутні вибори президента РФ тощо. Немає підстав уважати, що поступове зняття санкцій змусить Росію сприяти припиненню війни на Донбасі. І західна еліта це розуміє", – резюмувала Яхно.
28 червня 2017 року Рада ЄС продовжила санкції проти Росії до 31 січня 2018 року у зв'язку з діями РФ щодо дестабілізації ситуації в Україні.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Мінські угоди, що регламентують урегулювання конфлікту на Донбасі, було підписано в лютому 2015 року. Вони передбачають припинення вогню, відведення важкої техніки від лінії розмежування, звільнення всіх заручників, а також відновлення повного контролю над державним кордоном з боку уряду України в Донецькій і Луганській областях.