Клімкін заявив, що представники ОБСЄ на переговорах у Мінську запропонували створити спільну з ООН миротворчу місію на Донбасі
Спільна миротворча місія ООН та ОБСЄ на Донбасі повинна мати військовий та поліцейський компоненти, а також міжнародну адміністрацію, зазначив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Представники ОБСЄ пропонують створити спільну миротворчу місію ООН на Донбасі. Про це журналістам у Сєвєродонецьку 16 січня заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, трансляцію у Twitter вела спікер відомства Катерина Зеленко.
"Представники ОБСЄ, які працюють на мінському [переговірному] майданчику, вийшли з пропозицією створити спільну місію ООН і ОБСЄ. Ця спільна місія повинна мати – вони все прекрасно розуміють – військовий компонент, поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію", – сказав Клімкін.
Він зазначив, що голова ОБСЄ Мирослав Лайчак буде в Москві в лютому.
"Для нього питання реальної місії буде одним із основних, оскільки він чудово розуміє: можна робити певні практичні кроки, але рішення можна досягти тільки шляхом ефективної місії. Я багато разів говорив: ми можемо говорити про будь-які варіанти та опції, але легітимізувати окупацію і використовувати окупований Донбас як поштовх для російської моделі федералізації України Росії не вдасться", – додав міністр.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.
Київ наполягає на тому, що миротворці мають бути присутніми на всій території Донбасу, зокрема на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону. Москва згодна на розміщення місії ООН тільки на лінії зіткнення.
За оцінкою американських експертів, для розгортання місії на сході України може знадобитися приблизно 20 тис. військовослужбовців із країн, що не входять у НАТО, і 4 тис. поліцейських.
У квітні 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив, що понад 40 країн готові брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.
8 листопада, представник України в тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук повідомив, що параметри введення на схід країни миротворчої місії ООН узгоджено приблизно на 30%.