Колишній заручник Пантюшенко: Охоронець у Донецькому СІЗО шепнув мені: "Я чекаю, коли ви сюди прийдете і піде "русский мир"
Колишній заручник бойовиків "ДНР", військовослужбовець Богдан Пантюшенко розповів, що в окупованому Донецьку йому ухвалювали вирок на підставі телевізійного виступу головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова в телепередачі, присвяченій бою на Путилівському мосту.
Звільнений у межах обміну утримуваними особами між Україною та ОРДЛО український військовослужбовець Богдан Пантюшенко в інтерв'ю виданню "Факты" розповів, що бойовики "ДНР" пропонували йому залишитися і воювати на їхньому боці.
"Пропонували більшу зарплату і квартиру в Донецьку, якщо я піду воювати проти своєї країни, обіцяли перевезти сюди мою дружину. "Ти подумай, може, це найсерйозніше рішення у твоєму житті", – заявив мені якийсь їхній "співробітник" ще в підвалі СБУ [будівля колишнього Головного управління Служби безпеки України в Донецькій області] і... не прийшов по відповідь. Імовірно, заздалегідь знав, що може почути. На такі пропозиції відгукувалися тільки місцеві, які планували залишитися на Донбасі після обміну", – зазначив Пантюшенко.
За його словами, на третьому році окупації в "армію ДНР" ішли служити лише ті, хто не міг знайти собі іншого застосування.
"Люди так розчарувалися, що вже у 2018 році один охоронець у Донецькому СІЗО шепнув мені: "Я прийшов сюди працювати, тому що більше ніде влаштуватися не зміг. Я вже чекаю, пацани, коли ви сюди прийдете і звідси піде "русский мир", – розповів колишній заручник.
Він також розповів, що під час суду над ним восени 2019 року "прокурор" просив для нього два довічні ув'язнення і плюс ще 15 років.
"Два томи своєї "кримінальної справи" я, звичайно, читати не став. Там усе було написано з моїх слів. А як докази наведено виступ головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова у телепередачі, присвяченій бою на Путилівському мосту. Журналіст, зі свого боку, викладав те, що дізнався зі спогадів очевидців", – підкреслив Пантюшенко.
Командира танка 1-ї окремої танкової бригади з позивним Броня Пантюшенка бойовики утримували з 18 січня 2015 року. Його захопили під час операції біля села Спартак у районі донецького аеропорту.
Пантюшенка у "ДНР" засудили за статтями "проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності", "насильницьке захоплення влади" та "диверсія". У "генпрокуратурі" стверджували, що він підірвав міст на автодорозі Донецьк – Авдіївка, "чим зруйнував важливий об'єкт транспортної інфраструктури".
29 грудня 2019 року відбувся обмін утримуваними особами між Україною та окупованими районами Донбасу. За даними Служби безпеки України, з непідконтрольних територій повернулося 76 українців. Серед них був Пантюшенко.