Комітет НАТО ухвалив запропоновану Україною поправку й одностайно засудив будівництво Кримського моста – нардеп Фріз
Комітет із питань оборони і безпеки НАТО підтримав українську ініціативу щодо необхідності посилення сил стримування Альянсу на сході, повідомила нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Фріз.
У резолюції Парламентської асамблеї НАТО, яка триває у Канаді, враховано запропоновану українською делегацією поправку про необхідність подальшого посилення сил стримування НАТО на сході і додано пункт про засудження будівництва Кримського моста. Про це у Facebook повідомила нардеп від Блоку Петра Порошенка, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони Ірина Фріз.
"На комітеті з питань оборони та безпеки НАТО... [нардеп від "Народного фронту"] Андрій Левус і [позафракційний депутат] Юрій Береза представили і захистили внесену нашою делегацією правку в резолюцію "Посилення сил стримування НАТО на сході" щодо забезпечення стійкості та готовності подальшої посиленої присутності НАТО у Прибалтиці, Польщі та Чорному морі", – написала вона.
Фріз додала, що в резолюції пропонують виділити ресурси для обмеження доступу і маневру російським силам, розташованим на території країн Балтії, в Калінінграді та Чорноморському регіоні в Криму, "за допомогою таких засобів, як придбання передових винищувальних реактивних літаків, систем перешкод і ракетних систем високої точності".
У резолюцію "Протидія гібридним загрозам Росії" додали новий розділ, в якому засуджено будівництво Кримського моста.
"Засуджуючи незаконне будівництво керченського моста Росією, а також політику Росії щодо вибіркової відмови у доступі і безпідставної затримки українських і міжнародних суден в Азовському морі, сильно занепокоєні новими загрозами безпеці, економіці та екології в цьому регіоні", – ідеться у параграфі, запропонованому українською делегацією.
За внесення цього параграфа проголосували одностайно.
Міст через Керченську протоку, що з'єднує Крим і Краснодарський край Росії, відкрили у травні 2018 року. Українська влада назвали міст загрозою національній безпеці.
Євросоюз 30 липня ввів санкції проти шести російських компаній, які брали участь у будівництві Кримського моста. Україна приєдналася до цих санкцій.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.