Кучма вважає, що участь США в мінському процесі малоймовірна
Екс-президент України Леонід Кучма нагадав, що Держдепартамент США вже призначив свого спецпредставника щодо врегулювання ситуації на Донбасі, бо навряд чи Сполучені Штати будуть брати участь у мирних переговорах якось інакше.
Екс-президент України та колишній переговірник щодо питання врегулювання на Донбасі у тристоронній контактній групі Леонід Кучма вважає малоймовірним залучення до мінського формату переговорів представників США. Про це Кучма заявив сьогодні журналістам, пише "Інтерфакс-Україна".
"Я не думаю, що щось із цього вийде. Але пропозиція хороша. Те, що [президент Білорусі Олександр] Лукашенко виступив із такою пропозицією, – спасибі йому за це", – зазначив Кучма.
На його думку, потрібно використовувати всі можливості.
"Але я не думаю, що хтось іще захоче. Ви що, думаєте, що [президент США Дональд] Трамп захоче? Йому треба подякувати, що [спецпредставник Держдепартаменту з питань Україні] Курт Волкер робить дуже велику позитивну роботу для України. Але іншого нічого не буде. Вони скажуть, що ми вже беремо участь", – переконаний Кучма.
Він також зазначив, що у країн Євросоюзу і так є можливість зробити все необхідне для допомоги в мирних переговорах.
"Якщо хоче Європейський союз підтримати Україну, йому не треба входити в цей формат. У нього і так є можливості зробити все, що необхідно. Нехай тільки роблять. Але ви бачите, які протиріччя сьогодні величезні в Європейському союзі. І сподіватися, що він призначить якогось уповноваженого брати безпосередню участь, не варто", – додав екс-президент України.
31 жовтня під час Мюнхенської конференції з безпеки в Мінську Лукашенко запропонував залучити США до процесу врегулювання конфлікту на Донбасі. Його підтримав голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, який висловив думку, що в мінському процесі мають брати участь і представники Євросоюзу.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.