"ЛНР" відмовилася від відеоконференції щодо питання обміну утримуваними особами, РФ і "ДНР" проігнорували пропозиції України – Ірина Геращенко
Українська сторона тристоронньої контактної групи запропонувала провести 27 грудня відеоконференцію з питання звільнення утримуваних осіб. Відповіді від Росії та ОРДО поки немає, а в ОРЛО ініціативу Києва назвали "піар-акцією", повідомила перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко.
Українська делегація у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі не отримала відповіді від представників РФ і "ДНР" на пропозицію щодо проведення відеоконференції гуманітарної підгрупи 27 грудня, на якій пропонувала обговорити ініціативи Києва щодо звільнення утримуваних осіб. Про це 26 грудня на своїй сторінці у Facebook написала представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
За її словами, представники "ЛНР" надіслали лист із відмовою від Skype-конференції, назвавши "піар-акцією" ініціативи України щодо проведення 5 січня "великого" обміну у форматі "72 на 19" (Україна/ОРДЛО) і "22 на 22" (Україна/РФ).
"Розумію, що маріонеткам Кремля всі ініціативи України Кремль наказує називати "піар-акцією", але для 150 осіб, які сьогодні утримуються у тюрмах РФ, України і на тимчасово окупованих українських територіях Донбасу, для їхніх родин 5 січня могло б стати найщасливішим днем. Навряд чи затримані і їхні родини вважають пропозиції по звільненню піаром", – підкреслила Геращенко.
Вона також зазначила, що українська сторона очікувала активнішої та конструктивнішої позиції з боку координатора ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тоні Фріша.
"Він запропонував провести конференцію 29-го, а не 27-го. Ми згодні на 29 грудня, звичайно, але від представників ОБСЄ очікуємо більш зацікавленої позиції та більшої ініціативи у вирешенні гуманітарних питань", – написала представник України на Мінських переговорах.
Геращенко повідомила, що звернулася до представника України у ТКГ Євгена Марчука, щоб 27 грудня, під час відеоконференції підгрупи з безпеки, він порушив питання перед РФ і ОБСЄ про необхідність обговорити питання звільнення заручників.
"Ми готові говорити про різні формати, обговорити кожне прізвище, зробити все для зближення позицій і звільнення затриманих. Було б дуже правильно і гуманно звільнити всіх до Різдва", – зазначила віце-спікер.
27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся останній великий обмін утримуваними особами. Україна обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників.