Льотчики ЗСУ назвали ганебним рішення Мелітопольського суду, який відмовився визнавати загибель командира збитого під Луганськом Іл-76 наслідком агресії РФ
Суд у Мелітополі 18 квітня відмовився визнати, що загибель військових зі збитого під Луганськом Іл-76 – наслідок агресії Росії. Бойові військові льотчики Повітряних сил Збройних сил України закликали судові інстанції не розділяти країну.
Бойові льотчики авіації Повітряних сил Збройних сил України висловили обурення рішенням Мелітопольського міського районного суду, який відмовився визнати загибель командира транспортного літака Іл-76 Олександра Бєлого, збитого під Луганськом у червні 2014 року, наслідком агресії Російської Федерації. Про це йдеться в повідомленні командування ПС ЗСУ на сторінці у Facebook.
"Ми, бойові льотчики авіації ПС ЗСУ, глибоко обурені ганебним рішенням судді Мелітопольського міськрайонного суду Юлії Горбачової щодо позову вдови загиблого офіцера... Таке враження, що не український суд за не українські гроші намагається прискорити забуття про війну та про агресію окупанта. За кожним із подібних рішень криються сльози і розпач батьків, вдів та дітей, які втратили своїх рідних, що стали на захист української землі", – ідеться в повідомленні.
Льотчики нагадали, що за аналогічних обставин від російських ракет загинуло ще 15 військових льотчиків ЗС, серед яких Герої України Костянтин Могилко і Дмитро Майборода, а також льотчики армійської авіації Сухопутних військ та приблизно 300 пасажирів рейсу МН17.
"Ми, бойові військові льотчики Повітряних сил, закликаємо судові інстанції різного рівня не розділяти країну, приймати виважені та державницькі рішення, пам'ятати про людей, які поклали своє життя за щасливе майбутнє України та продовжують виборювати її незалежність та територіальну цілісність", – ідеться в повідомленні.
У ніч із 13-го на 14 червня 2014 року бойовики підбили транспортний літак Збройних сил України, в авіакатастрофі загинуло 49 осіб, включно із 40 десантниками 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади.
Прокуратура Дніпропетровської області цю подію кваліфікувала як терористичний акт, кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації).
27 березня 2017 року Павлоградський суд Дніпропетровської області ухвалив вирок генералові Віктору Назарову, який три роки тому обіймав посаду заступника начальника штабу антитерористичної операції. Генерала було засуджено до семи років позбавлення волі за недбалість. У своєму останньому слові Назаров заявив, що йому особисто ніхто не доповідав про загрозу напередодні катастрофи. Також він зазначив, що літак було збито із зенітної установки, про розміщення якої він не міг знати. У вересні 2017 року було розпочато розгляд апеляції генерал-майора. У січні 2018 року суд призначив повторну експертизу. Наразі генерал Назаров перебуває на волі.
У липні 2016 року колишнього ватажка терористів "ЛНР" Ігоря Плотницького, а також двох бойовиків угруповання Олександра Гурєєва й Андрія Патрушева повідомили про підозру у справі про збитий літак Іл-76. У лютому 2017 року СБУ передала справу в суд. 1 лютого 2018 року суд не зміг розглянути справу через самовідвід судді, дати нового засідання тоді не призначили.