Лукашенко запропонував залучити США до процесу врегулювання конфлікту на Донбасі
Якщо США не приєднаються до процесу врегулювання ситуації на сході України, то конфлікт навряд чи буде врегульовано, вважає президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність участі США у процесі врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це 31 жовтня він сказав у Мінську під час відкриття зустрічі основної групи Мюнхенської конференції з безпеки, повідомляють "Українські новини".
"Якщо нам не вдасться залучити за цей стіл США, навряд чи ми досягнемо мети", – зазначив він.
За словами білоруського лідера, його країна готова допомогти в контролі за російсько-українським кордоном.
Він підкреслив, що Білорусь виступає за проведення законних виборів на Донбасі, оскільки "ці регіони є невід'ємною частиною України".
Мюнхенську конференцію проводять щорічно із 1963 року, а зустрічі основної групи – із 2009 року. Зустрічі раніше проводили у США, РФ, Китаї, Катарі, Індії, Австрії, Ірані та Ефіопії. Білорусь уперше приймає форум такого рівня.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі відбуваються у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
У червні 2018 року після чергової зустрічі глав МЗС у нормандському форматі в Берліні міністр закордонних справ України Павло Клімкін говорив, що міністри обговорили можливість зустрічі лідерів держав нормандського формату найближчим часом.