Міністри закордонних справ "Нормандської четвірки" говоритимуть про "формулу Штайнмаєра" для Донбасу – МЗС РФ
Для вирішення гуманітарних проблем Донбасу необхідно ввести в дію закон про амністію та обміняти заручників і утримуваних осіб, уважають у міністерстві закордонних справ РФ.
На зустрічі міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки", яка відбудеться 11 червня в Німеччині, будуть обговорювати так звану формулу Штайнмаєра щодо статусу Донбасу. Про це інформує міністерство закордонних справ (МЗС) РФ.
"Окрему увагу буде приділено політичним аспектам урегулювання. Мова насамперед іде про необхідність фіксації досягнутої ще на саміті в нормандському форматі у Парижі 2 жовтня 2015 року і підтвердженої лідерами "Нормандської четвірки" у Берліні 19 жовтня 2016 року домовленості про порядок набуття чинності закону про особливий статус Донбасу, більш відомого як "формула Штайнмаєра", – ідеться у повідомленні.
У МЗС РФ очікують вирішення гуманітарних проблем.
"Необхідні зрушення у вирішенні гуманітарних проблем, зокрема в тому, що стосується набуття чинності закону про амністію, обміну заручниками і незаконно утримуваними особами, поліпшення гуманітарної ситуації на території Донбасу. Має бути вжито невідкладних заходів щодо забезпечення населення регіону безперебійним водо- та електропостачанням, соціальними виплатами", – зазначили російські дипломати.
На момент пропозиції формули Франк-Вальтер Штайнмаєр був міністром закордонних справ Німеччини, зараз він президент ФРН.
"Формула Штайнмаєра" передбачає набуття чинності закону про особливий статус Донбасу в день проведення там виборів, підкреслював глава МЗС РФ Сергій Лавров.
Експерт від України у політичній підгрупі в Мінську Ольга Айвазовська ще 10 листопада 2016 року заявила, що Росія намагається схилити українську сторону до прийняття "формули Штайнмаєра".
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Переговори про врегулювання конфлікту проходять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.
Останні переговори лідерів "Нормандської четвірки" відбулися 24 липня 2017 року. За їхніми підсумками канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон випустили спільну заяву, в якій зазначили, що порушення режиму припинення вогню на Донбасі має припинитися негайно.
Зустріч глав МЗС "Нормандської четвірки" 16 лютого 2018 року не відбулася, оскільки в ній не змогли взяти участь міністри закордонних справ Німеччини і Франції.