"Моє завдання – подивитися". Кучма приїжджав у Станицю Луганську, де відбулося розведення сил і засобів
За словами глави української делегації на переговорах у Мінську Леоніда Кучми, у Станицю Луганську приїде урядова комісія, яка визначить соціально-економічні проблеми цієї прифронтової території і окреслить шляхи їх розв′язання.
На початку наступного тижня у Станицю Луганську прибуде урядова комісія. Про це 28 червня у Facebook повідомила прессекретарка глави української делегації в Мінській контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
Вона розповіла, що Кучма здійснив робочу поїздку в зону операції Об'єднаних сил (ООС) у Луганській області, де напередодні відбулося розведення сил.
"Кучма детально спілкувався з українськими військовими, які несуть службу в зоні ООС; говорив із прикордонниками, які працюють на КПВВ (контрольний пункт в'їзду і виїзду. – "ГОРДОН"), та, звичайно, із місцевими мешканцями і місцевою владою. Леонід Данилович поінформував, що, відповідно до рішення президента, на початку наступного тижня до Станиці Луганської приїде спеціальна урядова комісія, яка має визначити перелік соціально-економічних проблем цієї прифронтової території та окреслити шляхи їх вирішення", – пояснила Оліфер.
За її словами, під час спілкування з журналістами Кучма підкреслив, що він тільки уповноважений президента України Володимира Зеленського у тристоронній контактній групі.
"Я не приїхав сюди вирішувати питання за Кабінет Міністрів чи, не дай бог, за президента. Тому моє завдання – подивитися, як ті рішення, які, у тому числі по розведенню сил, виконуються", – процитувала Кучму його прессекретарка.
Пропускний пункт поблизу Станиці Луганської було відкрито 27 жовтня 2015 року. Пішоходи завдяки тимчасовим дерев'яним конструкціям продовжують користуватися мостом для переходу на контрольовану бойовиками територію й у зворотному напрямку.
В ОБСЄ неодноразово заявляли, що такі умови переходу становлять небезпеку для цивільного населення, і закликали відремонтувати міст.
21 вересня 2016 року на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську було підписано рамкове рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. Воно вже відбулося в Петровському (1 жовтня 2016 року) і Золотому (7 жовтня 2016 року). Спроби відвести сили та озброєння в районі Станиці Луганської виявлялися безрезультатними. Українська сторона звинувачувала російсько-терористичні війська в обстрілах, які зривали розведення сил.
За повідомленням російського представника на переговорах у Мінську Бориса Гризлова, 5 червня 2019 року було досягнуто домовленості про розведення сил і озброєнь у районі Станиці Луганської.
26 червня у штабі операції Об'єднаних сил повідомили, що біля Станиці Луганської відбувся перший етап розведення сил і засобів. Командування ООС підкреслювало, що розведення не послаблює позицій українських військовослужбовців і не має створювати небезпеки для життя та здоров'я мирного населення з обох боків лінії розмежування.
27 червня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила, що підрозділи "ЛНР" також було відведено вглиб не контрольованої українським урядом території.