Мураєв: Я вважаю Крим і Донбас територією України
В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону народний депутат від Опозиційного блоку Євгеній Мураєв висловив думку, що з кожним роком імовірність повернути Крим і Донбас стає все нижчою.
Народний депутат від Опозиційного блоку Євгеній Мураєв в авторській програмі "У гостях у Дмитра Гордона" висловив думку, що втрата Криму і Донбасу є "заслугою" української влади.
"Я вважаю Крим і Донбас територією України. Так, зараз це неконтрольовані території. І це "заслуга" влади. Влада зробила все для того, щоб ми важко працювали над поверненням насамперед людей. Що відбувалося? Блокада, вимкнення світла, Кива підривав опори. Пам'ятаєте? Я звертався у правоохоронні органи. Це трактується чисто за статтею "тероризм". Занесли до ЄРДР, досі ніхто не розглядав", – зазначив Мураєв.
Він висловив думку, що українська влада зробила все можливе для того, щоб власні громадяни її не любили.
"Кого має Крим любити в підсумку, якщо наші владні або провладні виродки роблять усе для того, щоб наші ж громадяни нас ненавиділи? Улаштовуємо продуктову, енергетичну, водну блокади. Як Крим буде їх сприймати? Купу законів на сьогодні ухвалили, що йдуть врозріз із їхньою думкою. Давайте історично подивимося. Хто Крим узагалі будував, усі його міста?.. У Севастополі російський флот базувався більше ніж 100 років. Ми, отримавши Крим у 1954 році, мали враховувати цю особливість. Ми маємо розуміти, що Україна прекрасна у своїй мультикультурності, мультинаціональності", – вважає нардеп.
На його думку, влада України має розвивати і стимулювати розвиток усього українського на окупованих територіях.
"Я вважаю, що будь-яка форма насильства – це погано, будь-яка форма нав'язування – це погано. Хочеш щось зробити – популяризуй, допомагай, розвивай!" – сказав Мураєв.
За його словами, із кожним роком імовірність повернути Крим і Донбас стає все нижчою.
"Не фокус повернути територію – складніше повернути людей. Наших громадян, яких п'ять років влада звинувачувала в усіх тяжких, [називала] зрадниками, колаборантами, по суті, залишивши їх із проблемою сам на сам, не виплачуючи соціальних виплат, від′єднавши їх від фінансової системи, води, світла, підриваючи опори, улаштовуючи блокади. Коли влаштували блокаду Донбасу, куди пішли шахтарі? У них був великий вибір роботи, чи що? Вони, найімовірніше, поповнили передову, лави незаконних озброєних формувань, правильно? Це ж будь-яка нормальна людина розуміла. Це робили для того, щоб ці території й наші громадяни ніколи не повернулися до складу України", – додав Мураєв.
Мураєв: Порошенко – мерзотник, покидьок, мародер. Я б із задоволенням потримав його за горло. Читайте повний текст інтерв'ю
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Ванексії Криму брала участь низка частин і підрозділів збройних сил Російської Федерації.
Відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.