На Донбасі загинуло двоє українських бійців, четверо дістали поранення, один – бойову травму
На Донбасі фіксують активність снайперів, поінформували у штабі операції Об'єднаних сил.
Протягом 15 жовтня збройні формування Російської Федерації та її найманці 26 разів порушили режим припинення вогню, повідомляє в Facebook пресцентр штабу операції Об'єднаних сил.
"Противник обстрілював позиції підрозділів Об'єднаних сил із заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 82 мм, озброєння БМП, гранатометів різних систем і стрілецької зброї. Відзначається також активність ворожих снайперів... За минулу добу внаслідок обстрілів два військовослужбовці Об'єднаних сил загинули, чотири отримали поранення, ще один військовий – бойове травмування. Із початку цієї доби збройні формування Російської Федерації та її найманці чотири рази порушили режим припинення вогню... Упродовж поточної доби внаслідок ворожих обстрілів жоден військовослужбовець Об'єднаних сил не постраждав", – указано в повідомленні.
Двічі бойовики відкривали вогонь у районі Золотого Луганської області – із гранатометів, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі погодила безстрокове припинення вогню на сході України з опівночі 21 липня, але спеціальна моніторингова місія ОБСЄ фіксує його порушення.
1 жовтня спецпредставник ОБСЄ у тристоронній контактній групі Мартін Сайдік повідомив, що за підсумками чергового раунду переговорів сторони домовилися відновити із 7 жовтня розведення сил і засобів у Золотому і Петрівському Донецької області. Але 7 жовтня розведення не почалося через нещодавні обстріли цих населених пунктів. У Міноборони України пояснювали, що основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню в цих районах протягом семи днів.
Увечері 15 жовтня Сайдік повідомив, що в Мінську не змогли домовитися про розведення військ.