На озброєння ЗСУ взяли безпілотник Spectator-М1
Модернізований безпілотник Spectator-М1 обладнано новим тепловізором і станцією управління, а також він може довше перебувати в повітрі за рахунок зменшення його ваги, повідомили в "Укроборонпромі".
Збройні сили України за результатами успішних державних випробувань узяли на озброєння модернізований та вдосконалений безпілотний авіаційний комплекс Spectator-М1, створений ВАТ "Меридіан" імені С. П. Корольова", що належить до держконцерну "Укроборонпром". Про це 14 травня повідомила пресслужба держконцерну.
Наказ про взяття Spectator-М1 на озброєння підписав міністр оборони України Степан Полторак.
Spectator-М1 – удосконалена версія безпілотників Spectator від ВАТ "Меридіан" ім. С. П. Корольова". Він призначений для проведення цілодобової повітряної розвідки.
Під час модернізації безпілотний комплекс обладнали новим тепловізором і сучаснішою станцією управління. Завдяки зменшеній вазі безпілотник може перебувати в повітрі більше часу.
"Ураховуючи малі розміри Spectator-М1, спеціально підібраний колір фюзеляжу, а також малу ефективну площу розсіювання, він залишається непомітним для противника. А ефективна система управління та зв’язку дозволяє виконувати завдання навіть під час активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби", – зазначили в "Укроборонпромі".
Модернізація також стосувалася програмного забезпечення безпілотника, яке дає змогу працювати з різними системами координат і визначати точні координати цілі. Окрім того, у Spectator-М1 нова парашутна система, що дало змогу зменшити швидкість його посадки.
Безпілотник піднімається на висоту до 3600 метрів, має максимальну швидкість 120 км/год, дальність польоту до 150 км і веде спостереження на швидкості 70 км/год. Spectator-М1 може перебувати в повітрі понад дві години.
Зараз комплекс готують до серійного виробництва, яке планують розгорнути в межах Державного оборонного замовлення.
Spectator було створено у співпраці із фахівцями Київського політехнічного інституту. Перші безпілотні комплекси для Міністерства оборони та Державної прикордонної служби України було поставлено у 2015 році.