Нацгвардієць Бабкін: Іловайськ – фатальна послідовність помилок погано навченого українського війська
Командир взводу в бригаді швидкого реагування Нацгвардії Дмитро Бабкін заявив, що "зелений коридор" для виходу з оточення під Іловайськом міг бути тільки для беззбройних і деморалізованих українських військовослужбовців, однак ЗСУ пішли на прорив.
Жодного "зеленого коридору" для проходження озброєних колон українських військових під Іловайськом у серпні 2014 року не було. Таку думку висловив командир взводу бригади швидкого реагування Нацгвардії Дмитро Бабкін у Facebook.
"Якщо у Генштабу не було резервів і можливості прорвати кільце оточення під Іловайськом, то була лише єдина можливість витягнути з оточення наші батальйони – певним "коридором". Звичайно, ніхто на тому боці (в цьому випадку – на боці російського агресора) не дозволить виходити з оточення озброєним людям! Ціна того озброєння насправді – дві копійки, і його в підсумку наші все одно втратили, але озброєних людей – представників протиборчої сторони – повторю, ніхто зі справжніх військових не пропустить! Ніколи! Тільки якщо останні складуть зброю і піднімуть руки вгору! І це справедливо тільки щодо професійних військових, а не найманих собак "ЛДНР", які розстріляли мого тяжкопораненого побратима Федора в Карлівці!" – заявив він.
На думку українського військовослужбовця, домовленості з військовими РФ про вихід українських підрозділів насправді не було.
"Зелений коридор" якщо і був, то тільки для беззбройних і деморалізованих українських військовослужбовців, яких, насправді, серед наших не знайшлося. Наші пішли зі зброєю! Пішли на прорив! Але пішли колоною і "узгодженим" із ворогом маршрутом! Пішли зі стрілецькою зброєю проти окопаних танків!" – підкреслив нацгвардієць.
Бабкін додав, що безкровним міг бути тільки вихід із оточення організованої колони ЗСУ без зброї, однак без гарантії, що росіяни виконали б умови угоди. Або під час безпосередньої участі міжнародних організацій і міжнародних ЗМІ, які супроводжували б колони з тими, хто виходив із оточення.
"Іловайськ у серпні 2014-го – це фатальна послідовність тактичних і стратегічних помилок погано навченого українського війська від начальника Генерального штабу до останнього солдата", – підсумував він.
14 серпня ГПУ оприлюднила підсумки розслідування Іловайської трагедії. За даними слідства, до неї призвело пряме вторгнення збройних сил Росії 23–24 серпня 2014 року і подальше вчинення військових злочинів російською армією.
У середині серпня 2014 року українські військові зуміли взяти під свій контроль більшу частину Іловайська, який має стратегічне значення: зайнявши його, сили антитерористичної операції змогли б заблокувати бойовиків у Донецьку. Але 23–24 серпня Росія ввела під Іловайськ свої війська, унаслідок чого угруповання українських військових опинилося в оточенні.
Потім бойовики і російські військові заявили, що готові випустити українських бійців, 30 серпня було створено коридор. Але російська сторона порушила домовленості: коли українські військові організованими колонами почали рух із міста, по них було завдано удару. Як наслідок – багато вбитих, поранених і захоплених у полон.
Слідство встановило загибель 366 військовослужбовців ЗСУ, а також інших залучених до проведення АТО формувань та підрозділів у боях під Іловайськом. Ще 300 українців потрапили в полон.