Нову угоду про перемир'я на Донбасі має бути укладено 19 червня, у ній треба прописати "не стріляти у відповідь" – Кучма

Механізм перемир'я має виключити обстріли житла та інших цивільних об'єктів, повідомив Кучма
Фото: EPA (архів)

У пропозиціях щодо встановлення перемир'я в зоні конфлікту на Донбасі, які тристороння контактна група розгляне на наступному засіданні, буде передбачено неприпустимість обстрілу цивільних об'єктів, заявив представник України на мінських перемовинах Леонід Кучма.

Тристороння контактна група (ТКГ) з урегулювання ситуації на сході України має до 19 червня розробити пропозиції щодо забезпечення встановлення перемир'я в зоні конфлікту. Про це за підсумками переговорів 5 червня заявив представник України в ТКГ Леонід Кучма, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"До 19 числа група має розробити такі пропозиції. Ми маємо 19 числа їх затвердити", – сказав Кучма на брифінгу в Мінську.

Він зазначив, що всі сторони мають сьогодні показати світові, що дійсно хочуть "режиму тиші".

"Тому що потім у нас не знаходилося винних. Одні туди показували, інші – в протилежний бік, що ті почали, а ми – у відповідь... Там аж до того, що не стріляти у відповідь, повинно бути записано обов'язково, щоб усі цивільні об'єкти, школи, садочки, житло в жодному разі не зазнавали таких обстрілів", – додав український представник.

Тристороння контактна група розпочала роботу влітку 2014 року. Із травня 2015 року в межах контактної групи діє чотири підгрупи: з безпеки, політичних, економічних і гуманітарних питань. Група або збирається в Мінську, або проводить засідання в режимі відеоконференції. До неї належать представники України, Росії та ОБСЄ.

Із червня 2019 року президент України Володимир Зеленський відрекомендував Леоніда Кучму як голову української делегації на мінських перемовинах. Він повернувся до роботи в ТКГ, змінивши Євгена Марчука.

Кучма повідомив, що на найближчих перемовинах Україна ініціюватиме припинення вогню на Донбасі на час жнив.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Опівночі 18 квітня 2019 року Україна в односторонньому порядку запровадила режим припинення вогню на Донбасі, бойовики порушили його першої ж доби.