Новий голова Луганської ОДА Гайдай: Людям треба показувати, що ми дійсно не хочемо війни

Гайдай: Не хочемо віддавати території
Фото: hromadske.ua

За словами новопризначеного голови Луганської облдержадміністрації Сергія Гайдая, на запитання з пісні "Хотят ли русские войны?" – відповідь ствердна, але її не хочуть українці.

Українцям потрібно демонструвати, що влада не хоче війни. Про це заявив голова Луганської обласної державної адміністрації (ОДА) Сергій Гайдай в інтерв'ю "Громадському", яке було опубліковано 24 жовтня.

"Це все ж таки прифронтова територія, і людям треба показувати, що ми дійсно не хочемо війни. Пам'ятаєте пісню "Хотят ли русские войны"? Ми розуміємо, що так. Але ми не хочемо. Але й не хочемо віддавати території", – сказав він.

За словами голови ОДА, він розуміє військових, які перебувають на передовій.

"Але я розумію і президента [України Володимира Зеленського]. Тому що коли він говорить про розведення, то мова йде саме про розведення військ, а не про відступ", – зазначив Гайдай.

Його призначили на посаду указом від 25 жовтня.

21 вересня 2016 року на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську було підписано рамкове рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках: у Петрівському Донецької області, Золотому і Станиці Луганській Луганської області. Перше відведення військ у Петрівському відбулося 1 жовтня 2016 року, Золотому – 7 жовтня 2016 року, але пізніше українська армія і російсько-окупаційні війська повернулися на свої позиції в цих районах. Спроби відвести сили та озброєння у районі Станиці Луганської виявлялися безрезультатними до 26 червня 2019 року.

1 жовтня спецпредставник ОБСЄ в тристоронній контактній групі Мартін Сайдік повідомляв, що за підсумками чергового раунду переговорів сторони домовилися відновити із 7 жовтня розведення сил і засобів у Золотому і Петрівському. Але 7 жовтня розведення не почалося через обстріли цих населених пунктів.

У Міноборони України пояснювали, що головна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню в цих районах протягом семи днів. Відводити війська планують на 1 км від лінії розмежування. За словами начальника Генштабу Збройних сил України Руслана Хомчака, внаслідок розведення військ біля Петрівського і Золотого українські військові відійдуть на позиції, які займали у 2016 році.

9 жовтня бійці добровольчих батальйонів прибули до Золотого і Петрівського, "щоб не допустити" запланованого там розведення сил і засобів.

11 жовтня окупаційні війська сигналізували про готовність до розведення сил і засобів у районі Петрівського і Золотого, заявили в ОБСЄ.