Оліфер: Українська сторона наполягає на скасуванні бойовиками всіх нелегітимних рішень
Учасники тристоронньої контактної групи із врегулювання конфлікту на Донбасі і представники окремих районів Донецької та Луганської областей погодилися, що завдяки "хлібному перемир'ю" кількість обстрілів знизилася, заявила прес-секретар екс-президента України і представника української сторони в контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
Українська сторона тристоронньої контактної групи із врегулювання конфлікту на Донбасі наполягає, що бойовики повинні скасувати ухвалені ними нелегітимні рішення, написала прес-секретар екс-президента України і представника української сторони в контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook за підсумками засідання в Мінську.
"Ми наполягаємо на скасуванні всіх нелегітимних рішень, зокрема щодо так званої лінії зіткнення, "офіційної грошової одиниці" і "податкової системи". Українська сторона ставить питання про повернення під контроль України територій, захоплених незаконними збройними формуваннями в порушення Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і про повернення незаконних збройних формувань до Мінської лінії 19 вересня 2014 року", – зазначила вона.
За словами Оліфер, учасники тристоронньої контактної групи і представники окремих районів Донецької та Луганської областей погодилися, що завдяки "хлібному перемир'ю", про яке було заявлено 21 червня 2017 року, кількість обстрілів знизилася.
"Це перемир'я залишається основним очікуванням мирних жителів Донбасу. Режим тиші є безпосередньою вимогою для життєзабезпечення людей, особливо для проведення польових робіт", – написала прес-секретар.
Вона зазначила, що українська сторона вкотре звернула увагу на атаки на співробітників спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.
"Усі випадки насильства щодо співробітників місії мають бути розслідувані, а винні – суворо покарані. Передусім це стосується трагічного інциденту, через який у квітні 2017 року загинув представник СММ. Про зростання агресії щодо патрулям СММ на території ОРДЛО сказав сьогодні і спеціальний представник чинного голови ОБСЄ Мартін Сайдік: він закликав представників ОРДЛО не допускати такого розвитку подій", – підкреслила Оліфер.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Тристороння контактна група почала роботу влітку 2014 року. Із травня минулого року в межах контактної групи діють чотири підгрупи: з безпеки, політичних, економічних і гуманітарних питань. Група збирається або в Мінську, або проводить засідання в режимі відеоконференції. До її складу входять представники України, Росії та ОБСЄ.