Оліфер за підсумками переговорів у Мінську: Безпековій підгрупі доручено опрацювати підготовку до "хлібного перемир'я"
Запровадження режиму тиші могло б змінити на краще безпекову ситуацію на Донбасі, насамперед, для мирних жителів, заявила за підсумками засідання в Мінську тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі прессекретарка глави української делегації на переговорах Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
За підсумками засідання тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі 19 червня в Мінську безпековій підгрупі доручили опрацювати підготовку "хлібного перемир'я" на сході України. Про це повідомила прессекретарка глави української делегації на переговорах, другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook.
"Запровадження режиму тиші могло б змінити на краще безпекову ситуацію на Донбасі, насамперед, для мирних мешканців, які живуть по обидві сторони лінії зіткнення. Однак загострення, яке спостерігалося впродовж останніх днів, стоїть на заваді цій мирній ініціативі. Безпековій підгрупі доручено опрацювати підготовку до "хлібного перемир'я", – написала Оліфер.
У контактній групі підкреслили, що в цих умовах спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має дістати "надійний та безпечний доступ" по всій території України відповідно до її мандату.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Опівночі 18 квітня 2019 року Україна в односторонньому порядку ввела режим припинення вогню на Донбасі, бойовики порушили його першої ж доби.
3 червня Кучма повідомив, що Україна ініціюватиме припинення вогню на Донбасі на час жнив.
За підсумками засідання 5 червня Кучма заявив, що тристороння контактна група має до 19 червня розробити пропозиції щодо забезпечення встановлення перемир'я в зоні конфлікту, у яких буде прописано заборону на ведення вогню у відповідь. Наступного дня він пояснив, що під словами "не стріляти у відповідь" мав на увазі не відкривати вогонь у відповідь на обстріли, які бойовики ведуть із житлових кварталів або інших місць, де можуть постраждати мирні жителі.