У Мінську сторони домовилися про припинення вогню на Донбасі з 25 серпня
Сьогодні в Мінську відбувся черговий раунд переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Тристороння контактна група обговорювала питання припинення вогню, обміну заручниками і роботу місії ОБСЄ в Україні, заявила прес-секретар екс-президента і представника України в групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі підтвердила свою прихильність безстроковому припиненню вогню в зоні проведення АТО у зв'язку з початком навчального року. Про це на своїй сторінці у Facebook написала прес-секретар екс-президента і представника України в тристоронньої контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками останнього раунду переговорів в Мінську.
"Тристороння контактна група за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), з урахуванням підтримки лідерів "Нормандської четвірки" від 22 серпня 2017 року, підтверджує свою повну прихильність безстроковому припиненню вогню у зв'язку з початком навчального року з півночі 25 серпня 2017 року", – ідеться в повідомленні.
Оліфер зазначила, що сторони зобов'язалися зробити всі необхідні кроки для забезпечення сталого режиму припинення вогню і гарантувати доступ спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території України.
"Ми наполегливо вимагаємо від ОРДЛО припинити агресію і погрози щодо спостерігачів місії та покарати на території ОРЛО винних у загибелі співробітника СММ ОБСЄ у квітні 2017 року", – підкреслила прес-секретар Кучми.
Вона додала, що процес звільнення заручників залишається заблокованим через "неконструктивну позицію" ОРДЛО.
"Їхні представники наполягають на звільненні 42 осіб, які не мають жодного стосунку до подій на Донбасі", – повідомила Оліфер.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Мирні переговори проходять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.
22 серпня під час телефонних переговорів глави держав "Нормандської четвірки" заявили про "рішучу підтримку" ініціативи про припинення вогню на Донбасі у зв'язку з початком нового навчального року.