Соцопитування жителів ОРДЛО проводили два десятка інтерв'юерів – директор компанії
За словами директора "Нью Імідж Маркетинг Груп" Олега Синаюка, брати участь у соцдослідженні, яке проводила його компанія на окупованому Донбасі, відмовилися 22% людей.
Соцдослідженням, яке проводила в жовтні компанія "Нью Імідж Маркетинг Груп" на окупованому Донбасі на замовлення "Дзеркала тижня" та Українського інституту майбутнього, займалося приблизно 20 осіб. Про це "Українській правді" повідомив 11 листопада директор компанії Олег Синаюк.
Він розповів, що інтерв'юери їхали на Донбас по одному – із Харкова, Сум, Дніпра та Полтави. У кожного був свій маршрут.
Анкети для опитування друкували на місці.
Опитувачі з метою "максимально розслабити" респондентів використовували легенду, що інтерв'ю не прив'язане "до будь-якої влади". Вони також уникали "ветеранів війни" та людей, здатних викликати "міліцію".
Відповідати на запитання відмовилися "лише 22% людей", розповів Синаюк, зазначивши, що "легенда спрацювала".
Він стверджує, що учасники соцдослідження не помітили "заляканості" в людей, які відповідали на запитання.
Найважче інтерв'юерам довелося в Донецьку і Луганську, підкреслив директор компанії.
Опитування проводили у період із 7-го до 31 жовтня методом face-to-face. У дослідженні взяли участь 1606 респондентів: 800 – у непідконтрольній частині Луганської і 806 – у непідконтрольній частині Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки було використано офіційні статистичні дані 2014 року, які було скориговано з урахуванням наявних демографічних даних внутрішньо переміщених осіб, які покинули непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.
Дослідження, зокрема, показало, що 76% опитаних вважають війну на Донбасі "внутрішнім українським конфліктом", а лідером довіри жителів ОРДЛО став президент РФ Володимир Путін.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.