Пашинський: Ми розуміємо, що без широкомасштабної воєнно-політичної операції повернути окуповані території не вийде G

Пашинський: Щоб реагувати на провокації, у нас мають бути розв'язані руки
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Україна чітко фіксує, що поверне собі окуповані Росією території, а для цього необхідно створити ефективні механізми, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту", голова комітету парламенту з питань нацбезпеки й оборони Сергій Пашинський.

На цьому етапі збройного конфлікту на Донбасі Україна повинна виробити стратегію щодо повернення тимчасово окупованих територій на сході країни, заявив виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту", голова комітету парламенту з питань нацбезпеки й оборони Сергій Пашинський, коментуючи законопроект про переформатування АТО.

"АТО на цьому етапі вже виконала своє історичне завдання. Ми змогли стримати російську агресію в тих межах, у яких вона є наразі, провели президентські та парламентські вибори, а також не допустили дестабілізації життя держави. Тепер нам потрібно виробити стратегію повернення окупованих територій. АТО функціонує в межах закону про боротьбу з тероризмом. Було передбачено створення антитерористичного центру, яким керує перший заступник глави СБУ. Тобто він керує військовими підрозділами", – зазначив Пашинський.

Він акцентував на тому, що ухвалення цього законопроекту не означає початку широкомасштабних бойових дій.

"Ми розуміємо, що без широкомасштабної воєнно-політичної операції повернути окуповані території не вийде. Саме тому в цьому законі передбачено запровадження поняття Оперативний штаб. Його буде призначати президент, і Оперативний штаб буде підпорядкований Генштабу. У нас склалася неоднозначна ситуація з управлінням: з одного боку, є антитерористичний центр, з іншого – військово-цивільні адміністрації, які підпорядковуються Адміністрації Президента, і з третього – органи МВС. Так от, Оперативний штаб матиме всю повноту влади в зоні проведення операції з повернення окупованих територій. Це не означає, що ми розпочинаємо широкомасштабну війну. Це оптимізація системи управління", – підкреслив нардеп.

За його словами, законопроект про переформатування АТО не суперечить Мінським домовленостями.

"Ухвалення цього законопроекту не суперечить "Мінську". Стратегія дуже проста: ми чітко фіксуємо, що повернемо собі окуповані території РФ, тому створюємо для цього ефективні механізми. У разі необхідності ЗСУ виконають поставлені перед ними завдання. Відстоювати територіальну цілісність України – їхнє основне призначення. Ми як держава зацікавлені в мирному врегулюванні конфлікту, яке не призведе до втрат. Але нам не варто відкидати інші варіанти розвитку подій. 90% усіх порушень на Донбасі відбувається з боку російських окупаційних військ. Щоб реагувати на їхні провокації, у нас мають бути розв'язані руки", – резюмував Пашинський.

13 червня секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов заявив, що військові дії на Донбасі переросли формат АТО як за тривалістю, так і за масштабами, й у зв'язку з цим необхідно перейти до нового формату захисту України від російської агресії.

14 червня президент України Петро Порошенко підкреслив, що в заяві Турчинова не йшла мова про заміну АТО на воєнний стан"Мова зовсім про інше. За моїм дорученням було розроблено проект законодавчого акту, який називається "Про реінтеграцію окупованих територій Донбасу України". Він охоплює цілу низку заходів і кроків, які треба здійснити для забезпечення реінтеграції, для визначення правового режиму", – сказав Порошенко. Водночас, за словами президента, у разі скасування АТО без надання військовим права діяти адекватно в умовах агресії Україна залишиться беззахисною.

Як повідомляє ZN.UA з посиланням на власні джерела, новий формат АТО передбачає можливість уведення воєнного стану.

За даними видання "Коммерсантъ", план реінтеграціїї Донбасу, який розробляє Адміністрація Президента, передбачає припинення АТО в регіоні й уведення замість неї воєнного стану.

У коментарі виданню "ГОРДОН" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що в законопроекті про переформатування АТО "немає жодного слова" про введення воєнного стану.