Петиція до Зеленського про відкликання підпису під протоколом про створення консультативної ради з ОРДЛО набрала 25 тис. голосів

Зеленський має відповісти на петицію
Фото: ЕРА

25 тис. голосів, необхідні для розгляду президентом України Володимиром Зеленським, петиція про відкликання підпису з протоколу, що передбачає створення консультативної ради з ОРДЛО, набрала протягом п'яти днів.

Необхідні для розгляду президентом України Володимиром Зеленським 25 тис. голосів набрала петиція з вимогою відкликати підпис під документом про створення консультативної ради за участю представників ОРДЛО.

"Петиція президентові України Зеленському з вимогою негайно відкликати підписи представника України та погодження керівника Офісу президента України під протоколом засідання тристоронньої контактної групи, яке відбулося в Мінську 11 березня 2020 року", – йдеться у зверненні.

Станом на 20.30 суботи, 21 березня, петицію підтримало 25 890 користувачів.

Звернення було зареєстровано 16 січня. За правилами, голосування триває три місяці.

Автор вважає, що на переговорах у Мінську дії глави Офісу президента України Андрія Єрмака та експрезидента України Леоніда Кучми "легітимізують ОРДО та ОРЛО в очах міжнародного співтовариства, порушують українське законодавство і містять ознаки державної зради, оскільки є на користь агресору, якого ці дії перетворюють на посередника у нібито внутрішньоукраїнському конфлікті".

До закінчення збору підписів до петиції залишилося 85 днів. Офіс президента України має оприлюднити відповідь Зеленського протягом 10 робочих робочих днів після того, як звернення дістане статус "на розгляді".

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії. На переговорах у Мінську присутні представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР".

Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази, і вимагає прямого діалогу між Україною і бойовиками.

Зеленський говорив, що прямого діалогу з бойовиками не буде.

11 березня 2020 року в Мінську тристороння контактна група з урегулювання конфлікту на Донбасі домовилася про створення так званої консультативної ради. Після засідання українська сторона не уточнила, що саме вона робитиме, але РФ і бойовики "ДНР" та "ЛНР" заявили про "майданчик для прямого діалогу між сторонами конфлікту".

13 березня видання ZN.UA опублікувало документ про створення ради. До нього мають увійти по 10 представників від України і ОРДЛО з правом вирішального голосу, а також по одному представнику від ОБСЄ, Німеччини, Франції і Росії з правом дорадчого голосу. На думку журналістів видання, рішення про створення цього органу "фіксує суб'єктність ОРДЛО", а бойовики здобудуть право голосу нарівні з Україною, водночас РФ дістане статус спостерігача нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Єрмак запевнив, що створення консультативної ради не є кроком до офіційного визнання окупаційної влади не підконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей. За його словами, рада розглядатиме питання з пакета Мінських домовленостей і даватиме рекомендації, "які можуть бути використані або не використані в роботі політичної підгрупи".