Пєсков заявив, що немає шансів на припинення конфлікту на Донбасі, якщо при владі в Україні перебуватиме "партія війни"
За словами спікера президента Росії Володимира Путіна Дмитра Пєскова, на українській політичній арені зараз немає голосів, які закликали б вирішувати проблеми через діалог, а не через конфронтацію.
Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив в інтерв'ю російському виданню "Аргументы и факты", опублікованому 15 січня, що українці залишаються для росіян "близьким народом".
Відповідаючи на запитання, яким у Кремлі бачать вихід із "кризи" в Україні, Пєсков сказав: "Справи дійсно кепські. Принаймні ми не чуємо на українській політичній арені голосів, які закликали б до тверезості, до того, щоб вирішувати накопичені проблеми через діалог, а не через конфронтацію".
"Для того щоб кудись рухатися, необхідно, щоб Україна розібралася з наслідками своєї громадянської війни, переглянула свій курс на повне відторгнення двох найбільших регіонів країни. І тільки тоді, напевно, Київ погодиться на те, щоб почати реалізацію Мінських домовленостей: без цього кудись зрушити буде дуже важко", – заявив речник Кремля.
За його словами, "нове загострення відносин із Києвом" зараз пов'язане з передвиборчою кампанією президента України Петра Порошенка, який "відчайдушно прагне наздогнати у рейтингу" лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко.
"Для цього йому потрібні найрізноманітніші прийоми, зокрема й такі, як провокація в Керченській протоці. Але, незважаючи на всі проблеми, українці все одно залишаються для нас дуже близьким народом, про що президент неодноразово говорив. Міждержавні конфлікти ніяк не повинні це змінити", – сказав Пєсков.
На запитання, наскільки великою є ймовірність, що конфлікт на Донбасі стане замороженим на "довгі десятиліття", Пєсков відповів: "Це залежатиме від Києва, від того, чи буде там при владі партія війни".
"У цьому разі шансів на те, що конфлікт буде припинено, немає. Навпаки, якщо буде партія миру й дипломатії, тоді є шанс", – зазначив речник російського президента.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Переговори про врегулювання конфлікту проводять, зокрема, у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ).
12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.