Побачення Гриба і дівчини в Білорусі проходило під контролем ФСБ – "Новая газета"
Дівчина із Сочі Тетяна та українець Павло Гриб протягом тривалого часу обмінювалися повідомленнями у Skype і "ВКонтакте" на націоналістичні теми, ідеться у розслідуванні "Новой газеты".
Побачення українця Павла Гриба з дівчиною із Сочі Тетяною в Білорусі проходило під контролем ФСБ. Про це йдеться в розслідуванні російської "Новой газеты".
Зазначають, що Тетяна й Павло протягом тривалого часу обмінювалися повідомленнями у Skype і "ВКонтакте" на націоналістичні теми. Дівчина нібито хотіла переїхати до нього в Україну.
У червні Тетяна почала оформлення закордонного паспорта у Федеральній міграційній службі. За кілька днів співробітники спецслужб забрали її разом із матір'ю Наталею на допит, ідеться у публікації.
"Після розмови співробітник вимагав від Тетяни підписати документ про нерозголошення таємниці слідства. Вона не може говорити про суть справи, але дає зрозуміти, що таємні служби мали доступ до особистого листування молодих людей", – пише видання.
У статті припускають, що "краснодарські чекісти вирішили виманити Гриба на зустріч із дівчиною".
Тетяну вони нібито запевнили, що не збираються нікого заарештовувати, а хочуть тільки "зрозуміти, що за персонаж цей Павло, чи реальна він людина, які у нього плани".
Дівчина стверджує, що їй запропонували угоду – "їй треба було приїхати до Павла на особисту зустріч, поставити йому кілька запитань про його плани на майбутнє, а у відповідь їй обіцяли видати закордонний паспорт, із яким вона зможе виїхати з Росії".
У публікації йдеться, що Тетяна розповіла Павлові про цю ситуацію, але він усе одно вирішив зустрітися.
За словами Тетяни, переліт із Сочі до Мінська оплатила її мати, "вимушено залучена до цієї ситуації", яка весь час у Гомелі супроводжувала "закоханих у соцмережі".
Як пише видання, удень 24 серпня молоді люди зустрілися на алеї біля гомельського вокзалу. Запитання Павлу ставила матір – її цікавили його подальші плани, чим він займається і захоплюється. Юнак відповів, що любить її дочку і хоче, щоб вона переїхала в Україну назовсім. Після короткої зустрічі Тетяна з матір'ю сіли в таксі і поїхали.
Павло вирушив пішки на гомельський автовокзал, щоб сісти на автобус до Києва.
"На підході до автовокзалу люди у штатському, не відрекомендувавшись, посадили Павла в мікроавтобус і вивезли до лісу, де передали іншим особам. На новому автомобілі Павла привезли до невідомої будівлі й посадили в камеру без вікон, у повній ізоляції протримавши там, за його відчуттями, орієнтовно протягом двох діб. Коли його вивели, Павло зміг зрозуміти з інформаційних матеріалів усередині будівлі, що перебуває у відділенні поліції села Рябцево Смоленської області. Далі юнакові повідомили, що його затримання будуть оформляти за законами РФ. Після оформлення Павла відвезли до Краснодара", – пише "Новая газета".
Наприкінці серпня радник глави Синодального управління військового духовенства Української православної церкви Київського патріархату Ігор Гриб заявив, що 24 серпня його 19-річного сина, який поїхав до Гомеля на зустріч зі знайомою, викрали співробітники ФСБ Росії.
Протягом двох тижнів про точне місце перебування українця не було відомо. 7 вересня Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ Росії у Краснодарському краї про тримання Гриба у Краснодарі. Він перебуває в російському СІЗО за обвинуваченням у тероризмі. Октябрьський районний суд Краснодара заарештував Гриба до 17 жовтня.
Батько Гриба підкреслював, що тримання його сина в СІЗО без ліків "може призвести до фатальних наслідків". 14 вересня адвокат українця повідомив, що йому передали продукти й речі, але питання передання ліків вимагає окремого узгодження.
15 вересня Гриба перевели з лікарні назад до СІЗО.
18 вересня затриманого відвідали українські консули.
Дівчина Тетяна стверджує, що Павло пише їй листи із в'язниці.