Політолог Романенко: Навіть якщо миротворці ООН візьмуть кордон під контроль, це не можна буде назвати впевненою перемогою для України G

Романенко: Якщо вдасться припинити обстріли в районі лінії розмежування сторін, це вже буде добре
Фото: Юрій Романенко / Facebook

Для Києва важливо, щоб серед миротворців ООН, яких можуть увести на Донбас, не виявилося представників країн – сателітів РФ, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, експерт із міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Юрій Романенко.

Усі заяви американської та російської сторін про введення на Донбас миротворчої місії ООН наразі є не більше ніж "обміном люб'язностями". Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив політолог, експерт із міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Юрій Романенко, коментуючи заяву речниці МЗС РФ Марії Захарової про те, що Росія згодна на розміщення миротворчої місії ООН тільки на лінії розмежування сторін.

"Поки немає жодної конкретики щодо запровадження на Донбас миротворців ООН, США та РФ просто обмінюються люб'язностями. Те саме стосується й надання Україні летальної американської зброї. Там є низка умов. Також розглядають варіант виділення нам кораблів для охорони прибережної зони та незрозуміло яких радіолокаційних комплексів. Та й узагалі $500 млн, які дають США, це не така вже й велика сума. Але все одно приємно. А Захарова робить свою роботу. Голова, яка говорить, повинна щось говорити", – зазначив політолог.

За його словами, серйозним успіхом буде, якщо миротворцям ООН вдасться домогтися припинення вогню в зоні бойових дій.

"Звісно, нам вигідно, щоб миротворча місія взяла під контроль українсько-російський кордон. Але навіть якщо миротворці ООН візьмуть кордон під контроль, це не можна буде назвати безумовною перемогою для України. Це не буде означати повернення всього Донбасу. Навіть більше, існують ризики, що конфлікт перейде в розряд внутрішнього. Тобто під час уведення миротворців там можна буде провести вибори. Після цього ми змушені будемо далі рухатися за Мінськими угодами, вносити зміни до законодавства тощо. Думаю, якщо вдасться хоча б припинити обстріли в районі лінії розмежування сторін, це вже буде добре. Головне, щоб до зони бойових дій не потрапляли російські війська. І ще нам важливо, щоб серед миротворців не було представників країн – сателітів РФ: Білорусі, Казахстану, Сербії тощо", – наголосив Романенко.

5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН пішла б на користь розв'язанню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська було розміщено на лінії зіткнення сторін і "ні на жодних інших територіях". Того ж дня Росія подала відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.

11 вересня в розмові із канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін погодився, що озброєна місія ООН може перебувати в районі конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. На його думку, вона має охороняти спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.

20 вересня у Нью-Йорку президент України Петро Порошенко зазначив, що миротворча місія ООН на Донбасі не має бути упередженою. Цього дня Радбез ООН ухвалив резолюцію про реформу миротворчих операцій організації, яка передбачає активнішу участь у таких місіях країн Африканського союзу.