Помічник президента Росії Ушаков про референдум на Донбасі: На саміті в Гельсінкі пропозицію обговорювали, поки реакції немає
За словами помічника президента РФ Юрія Ушакова, на зустрічі в Гельсінкі лідерів Росії та США Володимира Путіна і Дональда Трампа обговорювали питання референдуму на Донбасі, тоді як на переговорах державного секретаря США Майка Помпео і міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова сторони "зачепили тему російської дипломатичної власності у США".
Помічник президента РФ Юрій Ушаков підтвердив "Известиям", що питання референдуму на Донбасі обговорювали на зустрічі президента Росії Володимира Путіна з американським колегою Дональдом Трампом у Гельсінкі 16 липня.
За словами Ушакова, "цю пропозицію обговорювали, поки реакції немає".
Він також розповів, що на зустрічі в Гельсінкі державного секретаря США Майка Помпео і глави міністерства закордонних справ Росії Сергія Лаврова сторони "зачепили тему російської дипломатичної власності у США".
Водночас Ушаков не уточнив подробиць.
16 липня 2018 року в Гельсінкі відбулася зустріч президента РФ Володимира Путіна і глави Білого дому Дональда Трампа. Після неї Путін заявив, що у нього і у президента США є деякі нові ідеї про способи врегулювання конфлікту в Україні.
За інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", Київ попросив офіційних роз'яснень у Вашингтона стосовно нібито обговорення на американо-російській зустрічі в Гельсінкі нових пропозицій щодо врегулювання ситуації на Донбасі. 19 липня агентство Bloomberg повідомило, що на зустрічі Путін запропонував Трампу обміркувати ідею проведення референдуму нібито з метою покласти край воєнному конфлікту на сході України.
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Мінські угоди не передбачають можливості організації референдумів на окупованій частині Донбасу. Глава МЗС України Павло Клімкін зазначив, що ніхто у світі не вірить у можливість вільного волевиявлення в умовах окупації.
20 липня Білий дім відхилив пропозицію Росії про організацію референдуму на Донбасі.
Влада США закрила Генконсульство РФ у Сіетлі у відповідь на отруєння у британському Солсбері екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки. Російські дипломати покинули резиденцію 24 квітня. 25 квітня російське посольство у США заявило про злам американською владою консульства в Сіетлі, але в Держдепі цю інформацію спростували.
4 травня офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова повідомила, що влада США не пускає представників РФ на шість об'єктів на американській території, які їй належать.