Порошенко: Росія блокує створення трибуналу з розслідування атаки на малайзійський Boeing, що де-факто є явкою з повинною
Росія зробила механізми у сфері безпеки, які існували у світі з часів Другої світової війни, неефективними, заявив президент України Петро Порошенко.
Те, що Росія виступає проти створення трибуналу з розслідування катастрофи рейсу МН17 над українським Донбасом, де-факто є явкою з повинною, сказав президент України Петро Порошенко під час прес-конференції з президентом Литви Далею Грібаускайте, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Будь-яка ініціатива, починаючи від трибуналу з розслідування терористичної атаки на малайзійський Boeing... А ви бачите, що в останні дні вийшла надзвичайно важлива інформація про безпосередні докази участі Російської Федерації в терористичній атаці на малайзійський літак, Росія блокує створення трибуналу, що де-факто є явкою з повинною", – зазначив він.
Порошенко додав, що РФ зробила механізми у сфері безпеки, які існували у світі з часів Другої світової війни, неефективними.
5 червня міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat опублікувала фотографію зенітно-ракетного комплексу "Бук 332", яка є доказом російського походження установки, з якої на Донбасі було збито Boeing 777 рейсу MH17. Також дослідники заявили, що ідентифікували особи семи водіїв, які брали участь у транспортуванні "Буків" до кордону з Україною.
7 червня спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко заявила, що ініціатива створити міжнародний трибунал щодо катастрофи рейсу МН17 над українським Донбасом є "втручанням" у внутрішні справи РФ. Вона сказала, що рішення міжнародних судів дедалі частіше використовують як інструмент політичного, економічного тиску і втручання у внутрішні справи РФ.
Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 195 із них були громадянами Нідерландів.
У 2015 році п'ять країн, які розслідують катастрофу літака "Малайзійських авіаліній", закликали створити міжнародний трибунал за фактом авіакатастрофи. Малайзія, якій належав літак, Україна, над якою його збили, а також Нідерланди, Австралія та Бельгія, громадяни яких були на борту літака, схвалили ідею створення трибуналу. На засіданні Ради Безпеки ООН 29 липня 2015 року Росія стала єдиною країною, яка наклала вето на резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу стосовно MH17. Президент РФ Володимир Путін заявляв про контрпродуктивність трибуналу щодо МН17.
Згідно з висновками комісії, яка розслідує катастрофу, рейс MH17 збили з комплексу "Бук", привезеного з Росії, з території, підконтрольній проросійським бойовикам. Після катастрофи літака "Бук" повернули в РФ. Водночас комісія заявила, що даних про причетність до катастрофи Росії як держави поки не виявлено.