Путін у розмові із Зеленським звинуватив українських військових в обстрілах населених пунктів Донбасу
У Кремлі повідомили, що президент України Володимир Зеленський і президент РФ Володимир Путін під час телефонної розмови обговорили ситуацію на Донбасі, повернення утримуваних осіб та активізацію переговорів у нормандському форматі з урегулювання ситуації на сході України.
Пресслужба Кремля 7 серпня поінформувала про телефонну розмову президента України Володимира Зеленського та російського лідера Володимира Путіна.
Розмова відбулася з ініціативи української сторони, зазначили в адміністрації російського президента.
У повідомленні йдеться про те, що під час обговорення "проблематики врегулювання на південному сході України" увагу було акцентовано на важливості неухильного дотримання встановленого із 21 липня режиму припинення вогню, а також розведення сил і засобів від лінії розмежування.
Путін під час розмови заявив, що для "деескалації конфлікту необхідно насамперед припинити подальші обстріли українськими військами населених пунктів Донбасу, що призводять до жертв серед мирного населення".
У Кремлі стверджують, що було "підтверджено" важливість послідовної реалізації Мінських домовленостей, "включно з юридичними аспектами надання ДНР і ЛНР особливого статусу".
"У цьому контексті наголошено на необхідності конструктивного діалогу між сторонами, зокрема у межах мінської контактної групи", – ідеться в повідомленні.
Крім того, під час переговорів було "домовлено про активізацію роботи з повернення утримуваних осіб", президенти також обговорювали активізацію переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі в нормандському форматі.
Зеленський 7 серпня повідомив, що говорив із Путіним про напад окупантів на позиції операції Об'єднаних сил біля Павлополя Донецької області, унаслідок якого загинуло четверо українських військовослужбовців. Також президент повідомив, що обговорив із російським лідером розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської та питання обміну полоненими. Крім цього, Зеленський і Путін обговорювали можливість проведення зустрічі в нормандському форматі.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі погодила безстрокове припинення вогню на сході України з опівночі 21 липня. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала із 21 липня до 2 серпня приблизно 6 тис. порушень режиму перемир'я.
6 серпня внаслідок обстрілу бойовиками позицій у районі Павлополя загинуло четверо бійців 36-ї бригади морської піхоти. Бойовики відкрили вогонь, коли українські військовослужбовці займалися інженерним обладнанням позицій, повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк. Він зазначив, що цей напад не залишиться без уваги.
Через загибель військових президент України Володимир Зеленський закликав президента Франції Еммануеля Макрона, канцлерку Німеччини Ангелу Меркель і президента РФ Володимира Путіна "якомога швидше зібратися" для відновлення переговорів у нормандському форматі. Він заявив, що цей обстріл "підриває не тільки перемир'я, але й переговорний процес" щодо врегулювання конфлікту загалом.