СБУ викрила канал постачання товарів військового призначення з підконтрольних "ЛНР" районів у Росію
Співробітники Служби безпеки України з'ясували, що одне з машинобудівних підприємств терористичної організації "ЛНР" організувало незаконне постачання продукції на адресу фірми-прокладки, зареєстрованої в Московській області. Комплектування передавали реальним замовникам для ремонту російської військової авіації. Керівництво підприємства перебувало в Харкові.
Співробітники контррозвідки Служби безпеки України викрили підприємство з тимчасово окупованої території Луганської області, яке постачало продукцію військового призначення для потреб міноборони Росії. Про це повідомляє пресслужба СБУ.
"Оперативники та слідчі СБУ встановили, що одне з машинобудівних підприємств із так званої "ЛНР" організувало незаконні поставки продукції на адресу фірми-прокладки, зареєстрованої в Московській області. Насправді комплектуючі передавали реальним замовникам для ремонту російської військової авіації. Таку схему структури міноборони РФ використовували для уникнення санкцій", – ідеться в повідомленні.
Було задокументовано понад 30 випадків експортного постачання на суму понад 50 млн руб. Вантаж вивозили автотранспортом через тимчасово контрольовану ділянку російсько-українського кордону.
У СБУ зазначили, що машинобудівне підприємство регулярно сплачувало податки до бюджету терористичної організації "ЛНР" та митні платежі органам країни-агресора.
"Контррозвідники також встановили, що керівництво підприємства більшу частину часу перебуває в Харкові. Саме звідти зловмисники здійснювали віддалений контроль за виробництвом та поставками продукції", – розповіли у пресслужбі.
Під час обшуків, проведених за місцем проживання, в офісних приміщеннях і транспортних засобах основних фігурантів незаконних угод, співробітники СБУ вилучили технічну документацію на продукцію та інші докази протиправної діяльності.
Відкрито кримінальне провадження, одному з організаторів постачання оголошено про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених із метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) і ч. 1 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).
Вирішують питання про обрання зловмиснику запобіжного заходу.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.