Соловей: Коли Зеленський став президентом, він скерував Кремлю запит: "Які ваші умови миру?" Москва надіслала відповідь G

У Москві "довго думали", що відповісти Зеленському, стверджує Соловей (на фото)
Фото: Валерий Соловей / Facebook
Обмін утримуваними особами між Україною і РФ відбувся після того, як Кремль визначився з відповіддю президенту України Володимирові Зеленському, що хоче отримати в обмін за мир на Донбасі. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" повідомив російський політичний аналітик Валерій Соловей.

Президент України Володимир Зеленський після перемоги на виборах цікавився у Кремля, що Росія хоче отримати в обмін на мир на Донбасі. Про це російський політичний аналітик, доктор історичних наук Валерій Соловей повідомив у інтерв'ю виданню "ГОРДОН".

"Можу сказати те, про що вам не кажуть, але що загальновідомо в Москві. Коли Зеленський став президентом, він скерував Кремлю запит: "Які ваші умови миру?" У Москві довго думали й надіслали відповідь: мовляв, ось таке наше розуміння умов миру. Якраз у цей час тривала підготовка до обміну полоненими. І обмін відбувся саме після того, як Кремль визначився з відповіддю, а Банкова погодилася із цими умовами", – сказав він.

Політолог підтвердив, що йдеться про домовленості, які вирішили подати під умовною назвою "формула Штайнмаєра".

"Утім, будь-яка домовленість – це завжди питання інтерпретації. Ви ж розумієте, що в ситуації конфлікту дипломатичний документ складають так, щоб кожна сторона могла тлумачити його на свою користь", – зазначив Соловей.

Водночас він негативно відповів на запитання, чи є "формула Штайнмаєра" кремлівським сценарієм.

Соловей: Кремль простягне Зеленському "руку допомоги", після якої той не дорахується пальців. Читайте повний текст інтерв'ю

Навесні 2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

1 жовтня 2019 року члени тристоронньої контактної групи і представники ОРДЛО дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", яка передбачає порядок набуття чинності для декількох пунктів Мінських угод стосовно місцевих виборів на окупованих територіях.

Як заявляв Зеленський, положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус ОРДЛО почне діяти за умови проведення у цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України і після опублікування звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації.

Закон "Про забезпечення прав і свобод громадян та про правовий режим на тимчасово окупованій території України" діє із квітня 2014 року.

Новий закон про особливий статус Донбасу в межах реалізації "формули Штайнмаєра" готуватимуть разом із громадськістю, заявляв спікер парламенту Дмитро Разумков. Голова парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія сказав у середині жовтня, що такого законопроєкту поки що немає.