Суд залишив під арештом колишнього начальника "бригади ППО ДНР" Цемаха
Колишній начальник "бригади протиповітряної оборони ДНР" Володимир Цемах заперечує свою причетність до катастрофи літака Malaysia Airlines, збитого 17 липня 2014 року в Донецькій області.
Апеляційний суд Києва залишив під арештом колишнього начальника "бригади протиповітряної оборони ДНР" Володимира Цемаха, повідомляє видання The Insider.
Цемах, який давав свідчення за допомогою відеозв'язку, заперечує свою причетність до катастрофи літака Malaysia Airlines, збитого 17 липня 2014 року в Донецькій області.
"Я тоді був поза містом Сніжним і виконував певні завдання", – сказав він під час спілкування з журналістами в суді, пише агентство УНН.
Цемах заявив, що в інтерв'ю, яке він у 2015 році дав представнику російської партії "Родина", він не говорив про свою причетність до транспортування зенітно-ракетного комплексу "Бук" і катастрофи літака, який виконував рейс МН17.
Він стверджує, що не бачив росіян на Донбасі.
"Я боєць, який захищав свою землю від тих, хто її розстрілював. Російських військовослужбовців там не бачив", – сказав Цемах.
За словами прокурора, Цемах був членом терористичної організації, може мати важливу інформацію про катастрофу рейсу МН17 і, можливо, даватиме свідчення в Нідерландах.
3 липня Шевченківський суд Києва заарештував Цемаха на 60 діб як підозрюваного в тероризмі. 1 липня користувач Twitter Necro Mancer, який пише про ситуацію на непідконтрольній території Донецької області, посилаючись на бойовиків "ДНР", розповів, що Цемаха затримали в окупованому Сніжному Донецької області, нібито "накачали" психотропними речовинами і вивезли на підконтрольну Україні територію. Necro Mancer зазначав, що Цемах може стати свідком у справі про катастрофу МН17.
Дочка Цемаха Марія заявила, що українські спецслужби викрали її батька, щоб притягнути до справи про загибель малайзійського Boeing, але він до цієї справи не має стосунку.
Представники українських правоохоронних органів відмовляються коментувати ситуацію з Цемахом.
Boeing 777, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, яка складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ. Версії про причетність українських військових до катастрофи слідчі відкинули.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув у район Сніжного Донецької області з Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ.
19 червня 2019 року міжнародна слідча група в Нідерландах оголосила підозри чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17: колишньому "міністру оборони" угруповання "ДНР" Ігореві Гіркіну, ексголові розвідки "ДНР" Сергієві Дубінському, колишньому російському офіцеру Олегові Пулатову, які є громадянами РФ, а також громадянину України, командиру розвідувального батальйону "ГРУ ДНР" Леонідові Харченку.