Суд зобов'язав СБУ розслідувати можливу держзраду з боку Єрмака та Кучми – В'ятрович

В'ятрович повідомив, що суд задовольнив його скаргу
Фото: Volodymyr Viatrovych / Facebook

На початку березня українська сторона тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі повідомила про намір створити в межах ТКГ консультативну раду за участю представників ОРДЛО. Нардеп від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович вважає, що дії глави Офісу президента Андрія Єрмака та представника України у ТКГ Леоніда Кучми, які брали участь у переговорах, мають ознаки державної зради.

Шевченківський райсуд Києва зобов'язав Службу безпеки України розпочати розслідування за фактом імовірного вчинення державної зради главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком та представником України в контактній групі Леонідом Кучмою. Про це 23 квітня у Facebook повідомив нардеп від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович.

"Суд задовольнив мою скаргу щодо бездіяльності СБУ і зобов'язав службу не пізніше як за 24 години внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, викладені у моєму зверненні, і розпочати розслідування можливої державної зради Єрмаком та Кучмою", – написав він.

В'ятрович додав, що рішення за скаргою на бездіяльність Державного бюро розслідувань суд має ухвалити в понеділок.

Домовленості про створення так званої консультативної ради було досягнуто в Мінську 11 березня цього року. Після засідання українська сторона не уточнила, чим саме вона буде займатися, але РФ і бойовики "ДНР" та "ЛНР" заявили про "майданчик для прямого діалогу між сторонами конфлікту".

13 березня видання ZN.UA опублікувало протокол про намір створити раду. До нього мають увійти по 10 представників від України й ОРДЛО з правом вирішального голосу, а також по одному представнику від ОБСЄ, Німеччини, Франції та Росії з правом дорадчого голосу. На думку журналістів видання, рішення про створення цього органу "фіксує суб'єктність ОРДЛО", а бойовики одержать право голосу нарівні з Україною, тоді як Росія дістане статус спостерігача нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Того самого дня В'ятрович заявив, що в діях Єрмака і Кучми (його підпис стоїть під протоколом) вбачають ознаки держзради. Депутат подав заяви за фактом імовірного вчинення злочину у СБУ, ДБР і НАБУ.

Після критики ідеї створення ради у ЗМІ та соцмережах глава Офісу президента запевнив, що це не крок до офіційного визнання окупаційної влади не підконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей. За його словами, рада буде розглядати питання з пакета Мінських домовленостей і давати рекомендації, "які можуть бути використані або не використані в роботі політичної підгрупи".

В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що створення консультативної ради не є "зрадою" і може бути корисним Україні. Він додав, що до мирного процесу з боку ОРДЛО будуть залучати тільки "представників громадянського суспільства", а також внутрішньо переміщених осіб, які живуть на підконтрольній українському уряду території.

31 березня Єрмак заявив, що нинішнє керівництво держави ніколи не вестиме переговорів із бойовиками "ДНР" і "ЛНР".