Тимчук: Між росіянами і білорусами у миротворчій місії на Донбасі не буде жодної різниці
Для України участь білоруських військових у миротворчій місії на сході країни неприйнятна так само, як і участь військовослужбовців із РФ, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук.
Мінськ є військовим союзником Москви, тому участь білоруських військових у миротворчій місії на сході Україні не відповідає інтересам Києва. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук, коментуючи заяву глави МЗС Білорусі Володимира Макея про готовність країни відрядити на Донбас своїх миротворців.
"Голосування за резолюцію Генасамблеї ООН щодо Криму розставило все на свої місця. Ми побачили, як влада Білорусі намагається всидіти на двох стільцях. Вони могли, як мінімум, утриматися, але проголосували проти. Україні Лукашенко (президент Білорусі Олександр Лукашенко. – "ГОРДОН") обіцяв свою підтримку, але варто йому поїхати на зустріч із росіянами, як його риторика миттєво змінюється. Від самого початку російської агресії проти України було зрозуміло, що Білорусь – не нейтральна держава. Навчання "Запад-2017" лише підтвердили, що Мінськ – військовий союзник Москви. По суті, Білорусь – це сателіт РФ. Адже білоруські війська готові брати участь у спільних операціях під керівництвом органів військового управління Росії", – зазначив Тимчук.
Він підкреслив, що учасники будь-якої миротворчої місії не мають ставати на бік однієї зі сторін конфлікту.
"Між росіянами і білорусами у миротворчій місії на Донбасі не буде жодної різниці. Для України участь білоруських військових у місії є неприйнятною так само, як і російських. Головний принцип будь-якої миротворчої місії – незаангажованість і неможливість ставати на бік будь-якої сторони конфлікту. А білоруси нейтрального ставлення до подій в Україні не дотримуються. Надання Мінськом майданчика для переговорної групи ще нічого не означає. Цей майданчик міг бути де завгодно", – заявив Тимчук.
28 жовтня спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер на зустрічі з народними депутатами України в Києві назвав критично важливим передання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців, розповів нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.
За словами його колеги по фракції Володимира Ар'єва, спецпредставник США готує тези до резолюції Радбезу ООН щодо миротворчої місії на Донбасі, яку, імовірно, буде ухвалено до кінця року.
31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".
10 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що розроблення проекту резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі на завершальній стадії.
13 листопада в Белграді відбулася третя зустріч Волкера і помічника російського президента Владислава Суркова.
За підсумками переговорів посольство США у РФ повідомило, що Вашингтон і Москва "мають різні концепції" про шляхи досягнення миру на сході України, але "спільну роботу в цьому напрямі буде продовжено".
Сурков зазначив, що американська сторона передала свої пропозиції до російського проекту резолюції Радбезу ООН, які складаються з 29 абзаців. Помічник російського президента розповів, що "три з них наша делегація визнала прийнятними".
За інформацією "Интерфакса", Волкер запропонував розширити зону присутності миротворців на Донбасі, їхню чисельність і повноваження.