У Держрибагентстві України заявили про можливу втрату промислів у Азовському морі
Поточна ситуація в Азовському морі може призвести до зниження загального вилову риби Україною, заявили в Державному агентстві рибного господарства.
Українські рибалки із 2018 року не зможуть займатися промислом в Азовському морі без підписання протоколу українсько-російської комісії з питань рибальства з розподілу квот на вилов риби. Про це повідомило 12 грудня Державне агентство рибного господарства України у відповідь на запит "Укрінформу".
"Відсутність протоколу позбавить українських рибалок можливості видобувати водні біоресурси в законодавчому полі", – ідеться в повідомленні.
Також наголошують, що поточна ситуація в Азовському морі може призвести до непередбачуваних наслідків: до посилення тиску на українських рибалок, до втрати акваторії промислу, падіння загального вилову водних біоресурсів.
У Держрибагентстві підкреслюють, що вживають усіх необхідних заходів для захисту українських рибалок у межах компетенції, зокрема, відомство проводить консультації з центральними органами виконавчої влади.
За даними Держрибагентства, на сьогодні промисел в Азовському морі здійснює 91 суб'єкт господарювання із залученням понад 800 суден і човнів різної довжини. У період із 26 листопада до 7 грудня 2018 року з Азовського моря виловили понад 920 тонн риби та інших біоресурсів.
У квітні російські прикордонники почали зупиняти судна в Азовському морі. Протягом шести місяців РФ затримала понад 200 іноземних суден, які прямували в українські порти, заявив виданню "ГОРДОН" спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян. У вересні Рада національної безпеки і оборони України затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів України в південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів.
У жовтні 2018 року народний депутат України від Блоку Петра Порошенка, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на засіданні українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі в Києві заявив про неприпустимість проведення переговорів, а також висунув вимогу до Служби безпеки України вислати з України голову російської делегації, який незаконно відвідував тимчасово окупований Росією Крим.
Після виступу Чубарова українська сторона покинула зал засідання для проведення консультацій.
Напередодні Чубаров на своїй сторінці у Facebook висловив думку, що на 30-й сесії українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі, яка розпочалася 23 жовтня в Києві, відбувається "гібридне розмиття суверенітету України".