У Кремлі очікують, що сьогодні українська сторона пояснить своє ставлення до "формули Штайнмаєра" – Пєсков
Сьогодні в Мінську відбудеться чергове засідання тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України, де будуть обговорювати текст "формули Штайнмаєра". Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що в разі відмови української сторони від її підписання Росія продовжить пошуки шляхів урегулювання конфлікту на Донбасі відповідно до своїх можливостей.
Відмова української сторони від "формули Штайнмаєра" суттєво загальмує процес врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це сьогодні в коментарі журналістам заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише "Інтерфакс".
Він підкреслив: у Кремлі очікують, що сьогодні на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона пояснить своє ставлення до "формули Штайнмаєра".
Відповідаючи на запитання про те, що робитиме Кремль, якщо Київ остаточно відмовиться від ухвалення "формули Штайнмаєра", Пєсков сказав, що російська сторона продовжить пошуки шляхів урегулювання проблеми відповідно до своїх можливостей.
У серпні 2019 року міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав умовами зустрічі "Нормандської четвірки" розведення сил і засобів у зоні конфлікту, а також необхідність зафіксувати на папері "формулу Штайнмаєра". 13 вересня помічник президента Росії Володимира Путіна Юрій Ушаков уточнив, що Кремль хоче письмово зафіксувати "формулу Штайнмаєра" на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську перед проведенням саміту в нормандському форматі.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко 13 вересня сказав, що "формулу Штайнмаєра" у 2016 році погодив п'ятий президент України Петро Порошенко (в команді Порошенка цю заяву відкинули). Він також заявив, що влада України хотіла б провести місцеві вибори по всій країні, зокрема на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що вибори в ОРДЛО відбудуться тільки після виведення окупаційних військ і згідно з українським законодавством.
Представник РФ у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов 18 вересня за підсумками перемовин у Мінську заявив про зрив переговорів про розведення сил і засобів у зоні бойових дій на Донбасі. Він зазначив, що українська сторона відмовилася підписувати "формулу Штайнмаєра".
Прессекретарка представника України у тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер сказала, що українські перемовники не заперечують проти формули по суті, але для її реалізації є низка умов: повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил і засобів уздовж усієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; встановлення контролю над не підконтрольною Україні ділянкою російсько-українського кордону й виконання інших пунктів, передбачених українським та міжнародним законодавством і Мінськими угодами.
20 вересня Пристайко заявив, що вибори на Донбасі будуть проводити на основі українського закону про вибори, він "не передбачає жодних "ЛНР" і "ДНР".
Колишній представник України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний 1 жовтня заявив, що у відкорегованому тексті "формули Штайнмаєра" йдеться про проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей під наглядом Організації з безпеки і співробітництва в Європі. За словами Безсмертного, це "вибори за сценарієм Кремля". "Звертаю увагу всіх причетних до процесу на неприпустимість схвалення подібного документа, а тим більше підписання", – повідомив Безсмертний.