У МЗС Німеччини заявили, що міністри закордонних справ "Нормандської четвірки" вперше обговорять введення на Донбас миротворців ООН

Міністри закордонних справ "Нормандської четвірки" обговорять введення миротворців на Донбас
Фото: EPA

Глави МЗС "Нормандської четвірки" будуть обговорювати, як "дати новий імпульс" Мінським угодам, зазначила представниця міністерства закордонних справ Німеччини Марія Адебар.

Міністри закордонних справ країн "Нормандської четвірки", які зустрінуться 11 червня у Німеччині, вперше будуть обговорювати тему введення на Донбас миротворчої місії ООН. Про це на брифінгу 8 червня сказала речниця міністерства закордонних справ Німеччини Марія Адебар, повідомляє "Укрінформ".

"Міністр [закордонних справ ФРН] Гайко Маас у понеділок прийме колег з України, Франції та Росії на віллі Борзіг... У центрі обговорення будуть дві теми: імплементація Мінських угод, як дати їм новий імпульс; також уперше в такому колі піде мова про місію ООН на Донбасі", – сказала вона.

Адебар зазначила, що РФ і Україна, як і раніше, мають різні позиції щодо миротворчої місії, і на зустрічі слід з'ясувати, як їх можна погодити. Також вона сказала, що для просування процесу врегулювання ситуації на Донбасі необхідними умовами є стійке перемир'я і відведення важких озброєнь.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Переговори про врегулювання конфлікту проходять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.

Останні переговори лідерів "Нормандської четвірки" відбулися 24 липня 2017 року. За їхніми підсумками канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон випустили спільну заяву, у якій зазначили, що порушення режиму припинення вогню на Донбасі має припинитися негайно.

Зустріч глав МЗС "Нормандської четвірки" 16 лютого 2018 року не відбулася через те, що в ній не змогли взяти участь міністри закордонних справ Німеччини і Франції.